TSK, Suriye sınırında güvenlik önlemlerini artırdı

ABD'nin DEAŞ’in muhtemel saldırılarını bahane ederek etrafı DEAŞ’ten temizlenmiş Kobani’deki üslerine taşıması üzerine TSK bölgedeki hareketliliği dikkate alarak yeni pozisyon alanları belirledi

TSK, Suriye sınırında güvenlik önlemlerini artırdı
TSK, Suriye sınırında güvenlik önlemlerini artırdı admin

Terör örgütleri PKK, DEAŞ ve en son olarak El-Kaide’nin sınır hattındaki hareketliliği üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye hududunda güvenlik önlemlerini artırdı.  

PKK’nın ABD’den 2 aydan buyana aldığı askeri lojistiğin bir kısmını taşıdığı Kobani ve El Kaide’nin etkinlik gösterdiği İdlib sınır hattında önemlerin arttırıldığı kaydedildi. Önceki gün Kobani ve İdlib hattında askerî araçların arttırıldığı ve askeri araç pozisyonlarının belirlenen yeni hedeflere göre güncellendiği öğrenildi.
 
PKK’nın ABD’den aldığı askeri lojistiğin 7 konteynerlik bölümünü DEAŞ’in muhtemel saldırılarını bahane ederek etrafı DEAŞ’ten temizlenmiş Kobani’deki üslerine taşıması üzerine TSK’da da bölgedeki hareketliliği dikkate alarak yeni pozisyon alanları belirlediği belirtiliyor. Bölgedeki kaynaklar, son üç günden beri bölgedeki askeri araç pozisyonlarının yeniden güncellendiğini ve terör örgütünün bölgedeki yeni yapılanması ile birlikte yeni yapılanmanın yeni merkezlerinin tespit edildiği ve buna göre yeni hedeflerin belirlendiğini bildirdi. Diğer taraftan Kobani sınır hattında askerî araç ve silahların da bu yeni hedeflere göre yeniden pozisyon aldığı kaydedildi.
 
İdlib sınır hattında da El-Kaide ve diğer örgütlerin çatışmalarının Türkiye’ye sıçramaması için olağanüstü çaba sarf edildiği kaydedilirken, kaynaklar bölgedeki askeri personel ve araç sayısının arttırıldığını ve güvenlik tedbirlerinin artırıldığını belirtiyor.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli