Erdoğan'dan ABD ve Avrupa’ya sert tepki

ABD ve Avrupa’ya sert tepki gösteren Erdoğan, “Eskiden tehditlerini süslü püslü kelimelerin arkasına saklarlardı, şimdi alenen söylüyorlar. Dürüst oldukları için teşekkür ederiz. Ajanlarının tepesine binmeye devam edeceğimizi ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

Erdoğan'dan ABD ve Avrupa’ya sert tepki
Erdoğan'dan ABD ve Avrupa’ya sert tepki admin

ABD ve Avrupa’ya sert tepki gösteren Erdoğan, “Eskiden tehditlerini süslü püslü kelimelerin arkasına saklarlardı, şimdi alenen söylüyorlar. Dürüst oldukları için teşekkür ederiz. Ajanlarının tepesine binmeye devam edeceğimizi ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, özetle şunları söyledi: “Bir süredir Amerika’sı, Almanya’sı, Hollanda’sı başta olmak üzere Türkiye’ye yönelik anlaşılmaz tutumun tezahür ettiğini görüyoruz. İstiyorlar ki, sadece onların çıkarları masada olsun, biz fedakarlıkta bulunalım. İstiyorlar ki, onlar bizim vatandaşlarımızı istedikleri gibi örselerken, kendi ajanları ülkemizde cirit atsınlar, biz bir şey yapmayalım. Kusura bakmasınlar, artık öyle bir Türkiye yok.

KAFAYI TÜRKİYE’YE TAKMIŞLAR

Sen, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’na, bakanlarına, ülkende konuşma imkanı vermeyeceksin, ama ajanların gelip burada otellerde cirit atacak ve benim ülkemi parselleyecekler. Yok böyle bir şey. Bizimle ya egemenlik haklarımıza saygı göstererek, eşit ve adil şartlarda ortaklık, müttefiklik, dostluk yapacaksınız ya da sergilediğiniz her saygısızlığın cevabını alacaksınız. Şimdi de kafayı Türkiye’ye takmışlar. Eskiden tehditlerini süslü püslü kelimelerin arkasına saklayarak yaparlardı şimdi alenen ifade ediyorlar. En azından artık daha dürüst davrandıkları için kendilerine müteşekkiriz. Çünkü kamuoyunun süslü püslü kelimelerin arkasındaki çirkin yüzleri görmesi her zaman mümkün olmuyordu. Farklı kesimler üzerindeki arayışlarının hepsinin farkındayız. Vakti geldiğinde ajanlarının tepesine binmeye devam edeceğimizi ifade ediyorum. Sizdeki hukuk da bizdeki guguk mu? Almanya ya da Amerika’da yapılınca suç sayılan eylem, Türkiye’de yapılınca niye hak, hukuk oluyor. Hemen işi ekonomi ile teşvik edip bel altı vuruşları ile gerçek tiynetlerini belli ediyorlar. Bizi bunlarla tehdide kalkarsanız, yanılırsınız ve siz kaybedersiniz. Artık dünyada marka yok, markalar var. Alternatif marka geliyor. Artık dünya bunu yaşıyor.

ZARAR VERMEYİ MEDYADA AÇIKÇA YAZIYORLAR

Almanya’nın bilmem ne bakanı, Türkiye’ye nasıl çok daha zarar verebileceklerine yönelik düşüncelerini medyaya ifşa etmeye başladığına göre iyice çaresiz durumdalar. Gezi olaylarına, FETÖ’ye ümit bağladılar, olmadı. PKK, YPG, SDG’den ümit beslediler, oradan da bir şey çıkmayacak. YPG terör örgütü, onun için YPG’yi kullanmayın, SDG’yi kullanın. Fakat, artık ne yaparlarsa yapsınlar çuvala sığmıyor. Bunlar bütün açıklığı ile ortada. Ajanlarının tepesine binmeye devam edeceğimiz ifade ediyorum.

TEHDİTKAR ÜSLUBU BIRAKIN

Avrupa’da, ABD’de eyaletler OHAL kararı alıyor. Sesiniz çıkmıyor. Kaldı ki bizdeki OHAL terör örgütlerine yöneliktir, şirketlere değil. Buna rağmen bizi tehdit etmekten geri durmuyorlar. Açıkça iade ediyorum, Türkiye’yi ambargo tehditleriyle korkutacağınızı sanıyorsanız büyük bir bedeli göze almanız gerekiyor. Bu milletin ve ülkenin arkasında Avrupa’nın her ülkesinden, dünyanın her yerinden insanların desteği ve ümidi vardır. Biz neyi temsil ettiğimizi çok iyi biliyoruz. Bunun ağır sorumluluğunu üzerimizde hissediyoruz. Siz kime çattığınız bildiğinize emin misiniz? Size bu tehditkar üslubu bir yana bırakıp ülkemizle adil ve eşit şartlarla tartışmanızı, masaya oturmanızı tavsiye ediyorum. Gelin masada oturalım ama eşit şartlarla konuşalım. Ama köşeye sıkıştıralım falan demeden adil olacaksınız.”

Yanlışa yanlışla mukabele edilmez

Ben buradan milletime sesleniyorum, Mescid-i Aksa’da böyle bir şey oldu diye buradaki sinagoglara saldırmanın anlamı yoktur, bunlar dinimize göre yasaklanmıştır. Aynı yanlışa aynı ile mukabelede bulunamayız. Biz farklıyız. Biz Kudüs’te Müslümanların kutsallarına saygı gösterilmesini istiyoruz. Türkiye, en ideal çözümün 1967 sınırları içinde başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devleti ile yine aynı sınırlar içinde başkenti Tel Aviv olan İsrail devleti olduğunu söylemektedir. Sayın Cumhurbaşkanları ile yaptığım görüşmede de söyledim, Müslümanlara terörist muamelesi yapılmasını asla kabul edemeyiz. Aynı şekilde burada sinagog lara giden Musevilerin, Yahudilerin de terörist muamelesi görmesini biz kabul edemeyiz.

2019 kırılma noktası

AK Parti’nin başarısı da Türkiye’nin başarısı olacaktır. Çünkü, 2019 kırılma noktasıdır, bunu böyle bilesiniz. Parlamenter demokraside bizim için seçim kazanmak leblebi çekirdekti. Ama biz şimdi hedefi büyük koyduk. Bu hedefte yüzde 50 artı bir almak durumundasın. Bunu da aldığınız zaman, bu ülkeye hizmetin de oranı ve boyutu çok daha büyüyecek. Bu sürecin partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını tekrar Rabbim'den niyaz ediyorum. Teşkilatlar, belediyeler eğer ‘bizim dava’ idrakiyle hareket etmiyorsa bize zarar veriyor demektir. Zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum. Kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı da atsınlar. Zira artık yanlışlara, hele hele bedeli ödenemeyecek yanlışlara tahammülümüz yok.

Mescid-i Aksa’yı ziyaret edin

“Ülke liderleri ile yaptığım görüşmelerde birçok bölgesel meseleyi ele alma fırsatı bulduk. Sorunlarımızı samimiyetle konuşmanın yollarını aramamız gerekiyor. Krizin, yakın zamanda hallolacağını ümit ediyorum. Bölgenin istikrarı için çabalarımızı artırarak devam edeceğiz. Müslümanların Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’den sonra üçüncü kutsal mekanı Mescid-i Aksa’dır. Ecdadımız 400 yıl boyunca buraya hizmet etmiştir. 400 yıl boyunca burası bizim kontrolümüzde, atalarımız diğer dinlere hayat hakkı vermeyelim gibi bir düşünceye asla kapılmamıştır. Bölgeyi işgale gelen İngilizlere vurulan darbe Kut’ül Amare hala hafızalardadır.

KARDEŞLİK ZEMİNİ HER ZAMAN DİPDİRİ

Geçmişte ders kitaplarımızda kasıtlı ve yanlış bir şekilde yer aldığı için nesiller boyunca zihinlere kazınmış olan ‘Araplar bizi arkadan vurdu’ yalanını artık bir kenara bırakmanın zamanı da gelmiştir. Biz Müslümanlar için mübarek beldelerimizi korumak imkan değil iman meselesidir. Filistinli ve diğer milletlerden kardeşlerimiz de bu zeminin dipdiri ayakta olduğunu cümle aleme ilan etmektedir. Buradan tüm vatandaşlarıma ve tüm Müslümanlara çağrıda bulunuyorum. İmkanı olan herkes, lütfen Kudüs’ü Mescid-i Aksa’yı ziyaret etsin.

GİDEMEYEN YARDIM ETSİN

Gidemeyenler de oradaki kardeşlerimize yardım göndersinler. Bizler Mescid-i Aksa’ya ne kadar çok sahip çıkarsak, gözlerini oraya dikmiş olanların işleri de o kadar zorlaşır. Postalları ile kirletiyor, Müslüman kanı döküyorsa bunun sebebi bizlerin Kudüs’e yeteri kadar sahip çıkmıyor oluşumuzdur. Gelin hep birlikte Kudüs’e sahip çıkalım."

Katarlı sanatçıdan kaligrafi

Katarlı sanatçı ve çizer, Erdoğan’ın ülkesine yaptığı ziyarete, sosyal medyadan paylaştığı Türk-Katar dostluğunu simgeleyen kaligrafik eserle destek verdi. Sosyal medyada “Ghada” adını kullanan Katarlı sanatçı tarafından hazırlanan eserde, “lider, reis” anlamına gelen “El Zaim” kelimesinin ay yıldızlı Arapça yazımına yer veriliyor.

YENİŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli