Personel Dosyaları

Personel dosyaları denildiğinde akla gelen ilk dosyalar arasında askılı dosya, cepli dosya, özlük dosyası, telli dosya, röntgen çantası ve karton çanta bulunmaktadır.

Personel Dosyaları
Personel Dosyaları intend

Personel dosyaları denildiğinde akla gelen ilk dosyalar arasında askılı dosya, cepli dosya, özlük dosyası, telli dosya, röntgen çantası ve karton çanta bulunmaktadır. Bu dosya çeşitleri işyerleri için mutlaka kullanılması gereken dosyalar arasındadır. Dosya kullanımı işyerlerinde kullanıldığında evrak kayıplarını ve buna bağlı olarak iş kayıplarını önlemeye sebep olur.

Cepli dosya çeşitleri bu dosyalar içerisinde hem okullarda hem de işyerlerinde yoğun bir şekilde kullanılan dosya çeşitlerinden birisidir. Bu dosya çeşidinin iç bölmesinde küçük evraklar veya kimlikler için küçük cepleri bulunduğu için bu ismi almıştır. İstenilen renklerde kullanılabilen bu cepli dosyalar, işyerlerine özel ayarlanabilir ve baskı yapılabilir dosyalar arasındadır.

İşyerlerinde en fazla kullanılan dosyalardan birisi olan personel özlük dosyası işyeri sahibinin işyerinde çalışmakta olan işyeri çalışanlarının tüm personel bilgilerini, özel bilgilerini, kimlik bilgilerini ve okul bilgilerini ve belgelerini sakladıkları dosyalara verilen isimdir. Bu dosyaların tüm işyerlerinde özel veya devlete ait bir işyeri olsa da kullanılması mecburidir.

Karton dosya çeşitlerinden sonra dünyada ve ülkemizde en fazla kullanılmakta olan ürünler arasında karton çanta çeşitleri bulunmaktadır. Bu çanta çeşitleri naylon poşetlerden daha şık duruşa sahip olduğundan dolayı bir çok işyeri ve mağaza tarafından tercih edilir. Reklam amaçlı da kullanılan karton çanta çeşitleri üzerine işyerinin logo, amblem ve ismi yazılarak kullanıldığında uzun süreli reklam aracı olarak da kullanılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli