Saç Ekimi Nedir?

Genellikle erkeklerde olmak üzere hem erkek hem de bayanlarda belirli dönemlerde saç dökülmesi görülmektedir. Bunun çeşitli sebepleri olabilmekle beraber bu sebeplere göre de tedavi yöntemleri çeşitlendirilmektedir.

Saç Ekimi Nedir?
Saç Ekimi Nedir? Seobaz

SAÇ EKİMİ

 

            Genellikle erkeklerde olmak üzere hem erkek hem de bayanlarda belirli dönemlerde saç dökülmesi görülmektedir. Bunun çeşitli sebepleri olabilmekle beraber bu sebeplere göre de tedavi yöntemleri çeşitlendirilmektedir. Bu nedenle öncelikle hastada meydana gelen saç dökülmelerinin ana nedeninin araştırılması amacı ile hastaya bir saç analizi yapılır. Bunun sonucunda hastada oluşan saç dökülmesinin nedeni kansızlık ve vitaminsizlik gibi hormonal etkilerden meydana gelmişse, ilaç tedavisi ile yeni saçların çıkması sağlanarak saç dökülmesi engellenir. Ancak bu zaman alıcı bir tedavi yöntemidir. Diğer yandan hastada saç dökülmesinin sebebi genetik olarak doğuştan meydana geldiyse ilaç tedavisi sonuç vermeyeceği için saç ekimi işlemine geçilir. Bu yöntem tamamen hastanın tercihine bırakılmaktadır.

 

 SAÇ EKİMİ İŞLEMLERİ

 

            Saç ekimine karar veren hastaya ilk önce bu uygulama saç ekimi Ankara ekibinden işlemi yapacak doktor tarafından anlatılır. Hastanın en yoğun ve sağlam saç köklerinin olduğu bölüm belirlenir ve lokal anestezi sonrasında hastanın saçlarının yoğun olduğu yerden, saç dökülmesinin miktarına göre saç kökleri alınır. Bir kökten 3 – 4 adet saç kökü çıkmaktadır. Alınan sağlam saç kökleri saç dökülmesi olan bölgeye ekilir ve işlem tamamlanır.

 http://lifehairankara.com/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli