Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya Sert Tepki

İkitelli İstanbul Şehir Hastanesi kredi anlaşması imza töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alman şirketleriyle ilgili herhangi bir soruşturma olmadığını açıkladı. Almanya'nın yaptırım tehdidine yönelik olarak Erdoğan "Almanya kendine çeki düzen vermelidir. Bizi de bu tehditlerle ürkütemez bu böyle bilinmelidir" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya Sert Tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya Sert Tepki admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı'nda İkitelli İstanbul Şehir Hastanesi kredi anlaşması imza töreninde konuştu.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Bodrum'da meydana gelen depremde vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

İkitelli Şehir Hastanemiz sağlık hayatımıza yepyeni bir vizyon ortaya katacaktır. 15 Temmuz darbe girişimin hemen ertesinde Japon dostlarımızla bu anlaşmayı görüşmek üzere bir araya gelinildi. Kimileri bir geçmiş olsun beyanından itina ettiği dönemde böylesine bir anlaşmayı devam ettirmek ancak gerçek dostların yapabileceği bir davranıştır. Buradan dostlukları, kadirşinaslığı için Japon dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Şimdi Japon dostlarımızın da önemli bir projenin arefesindeyiz. O da inşallah Sinop'taki nükleer enerji santralini Japon dostlarımızla gerçekleştirmenin adımlarını atıyoruz.

Türkiye dostları sayesinde büyük projeleri gerçekleştirebilmesi kapasitesi ve kabiliyeti olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

"Almanya kendine çeki düzen vermelidir"

Türk milleti zor zamanlarında yanında olan destek veren dostlarını hiçbir zaman unutmayacaktır. 'Gelin birlikte kazanalım' çağrısı yapıyoruz. Bu anlayışla bizimle çalışmak isteyen herkese ülkemizin kapılarının açık olduğunu ifade etmek istiyorum.

Alman Ekonomi Bakanı'nın hiçbir mesnede dayanmayan, ülkemize yatırım yapan şirketleri ürkütmeyi amaçlayan sözlerini şiddetle kınıyorum.Bu siyasete yakışmaz. Alman şirketleri ile başlatılan herhangi bir soruşturma var mı diye sordum. Hiçbir Alman şirketiyle ilgili başlattığımız soruşturma yoktur.

YENİŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli