Unutkanlık Nedir Ve Nasıl Anlaşılır?

Unutkanlık gelişen teknolojinin en büyük zararlarından birisidir. Akıllı cihazlar ile düşünme gereksinimi duyulmadığı için beyin önemli bir fonksiyonunu körelterek yok ediyor.

Unutkanlık Nedir Ve Nasıl Anlaşılır?
Unutkanlık Nedir Ve Nasıl Anlaşılır? Seobaz

            Unutkanlık gelişen teknolojinin en büyük zararlarından birisidir. Akıllı cihazlar ile düşünme gereksinimi duyulmadığı için beyin önemli bir fonksiyonunu körelterek yok ediyor. Unutkanlık İlerleyen seviyelerde unutkanlık alzheimer hastalığına dönüşerek ilerleyen yaş ile birlikte ciddi sonuçlara yol açıyor. Peki, alzheimer nedir? Alzheimer kişinin yaptığı ve yapacağı işleri unutması ile başlayarak kendini ve yakın hayatını unutmasını kadar ilerler. Genel olarak yaşlılarda görülen alzheimer hastalığı genç yaşlarda da görülebilmektedir.

 

 Alzheimer Belirtileri Nelerdir?

 

            Günlük hayatta yaptığınız basit işleri unutuyor ya da hafızanız silinmiş gibi hissediyorsunuz alzheimer hastası olabilirsiniz. İlk başlarda elektriği açık unutmak, ocağı açık bırakmak, kapıyı kilitli bırakmak veya eşyaları bir yerde unutmak alzheimer hastalığının yaygın belirtilerindendir. 60 yaş ve üstü kişilerde risk artarken körelen beyinler ile 20'li yaşlara düşünülmektedir. Alzheimer'dan korunmak için basit beyin egzersizleri örneğin bulmaca çözmek gibi işler yapılmalıdır. Ve vücuda her çeşit vitaminden almak gerekmektedir.

 

 Tedavisi nasıl yapılır?

 

            Tedavisi zor olan alzheimer hastalığı ilerledikçe tedavi olanağı oldukça düşer. Piyasada bulunan bazı yağlar ile beyinin işlevselliği bir nebze de olsa arttırılabilir. Bitkisel tedavisi pek mümkün olmayan alzheimer için bazı şifalı otların yararlı gelebileceği halk arasında söylenmektedir.

 abcsaglik.xyz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli