15 Temmuz Şehitleri Gözyaşları İçinde Anıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliğine ziyarette bulundu.

15 Temmuz Şehitleri Gözyaşları İçinde Anıldı
15 Temmuz Şehitleri Gözyaşları İçinde Anıldı admin

Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliğine ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım geldi. 2 Yıldırım, ziyaret için şehitliğe gelen vatandaşları selamlarken, çocuklara oyuncak dağıttı. 3 Başbakan Yıldırım daha sonra şehitlik girişinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşıladı.

4 Karşılamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da hazır bulundu.

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler daha sonra şehitliğe geçti. 6 Erdoğan ve Yıldırım, şehitlerin kabirlerine karanfil bırakarak, dua etti.

7 Ziyarette Erdoğan ve Yıldırım, şehitlerin yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu. 8 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz şehitlerinin kabirleri başında Kur'an-ı Kerim de okudu.

9 Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, daha sonra Şehzade Camisi'ne geçti. 10 Bu arada, ziyaret dolayısıyla sabah saatlerinden itibaren bölgede yoğun güvenlik önlemleri alındı. 11 Anma dolayısıyla şehitliğe ziyarete gelen çok sayıda vatandaş da "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı.

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli