Ali Özgentürk Kemal Sunal’ın son anlarını anlattı

Yeşilçam'ın usta ismi Kemal Sunal'ın hayatını kaybettiği uçakta yanında bulunan yönetmen Ali Özgentürk, Sunal'ın son anlarını anlattı.

Ali Özgentürk Kemal Sunal’ın son anlarını anlattı
Ali Özgentürk Kemal Sunal’ın son anlarını anlattı admin

Kemal Sunal, Ali Özgentürk’ün çekeceği Balalayka filmi için Batum’a gitmek üzere bindiği uçakta hayatını kaybetmişti. Özgentürk Hürriyet'e Sunal’ın son anlarını anlatırken rahatsızlığıyla ilgili detayı da ilk kez açıkladı. İşte Özgentürk'ün konuşmasından satır başları...

"SAYGISI ÇOK GÜÇLÜYDÜ"

"Kemal çok düzgün bir insandı. Ahlakı, saygısı çok güçlüydü. Filmlerindeki mizahın yarısını kendisi üretirdi. Bizim ulusal komiğimizdi. Ama çok ciddi bir insandı aynı zamanda. O Şaban karakterini ciddi bir yoldan elde etti."

"HİKAYEYİ DEĞİŞTİRDİM"

"Çok uzun zaman önce, bir hikaye kurmuştum: Birileri, bir şairin cenazesini almaya gidiyorlar ve olaylar gelişiyor. Duygusal bir hikayeydi ilk kurduğum; komedi değildi. Sonra hikayeyi değiştirdim. Adana'da bir pavyonda Rus kızlarını gördüm çünkü. Onların hikayelerini dinledim, bir otobüse bindirilip köylerde dolaştırılıyorlarmış…"

"BATUM'DA ÇEKECEKTİK..."

"Sonra zaman içinde, klasik Kemal Sunal komedisi dışında, farklı, sürprizleri olan, sıcak bir komedi filmi tasarladım. Yeni senaryo Kemal'in de hoşuna gitti. Sonra üzerinde çalıştık senaryonun. Batum'da çekecektik. Tabii Kemal'in ölümüyle o senaryo da değişti."

"HAYATINI KAYBETTİĞİNDE DAHA UÇAK KALKMAMIŞTI"

"Genelde uçaktan korkuyor. Ben dedim ki atlayalım arabaya, gidelim Batum'a… Önce 'Evet' dedi. Sonra 'Çok yoruluruz' diye vazgeçti. 'Eh, şoför alırız' diyecek oldum; 'Başkasının sürdüğü arabadan korkarım' dedi. Nihayet 'Sen uçakta yanımda oturursan gideriz' dedi. Öbür yanına da oğlu Ali oturmuştu o gün. Hayatını kaybettiğinde daha yerdeydik yahu. Uçak kalkmamıştı bile."

"BİRDEN BAŞI OMZUMA DÜŞTÜ"

"Çok gırgır, tatlı şeyler konuşuyorduk. Uçağın televizyonu da işte güvenlik tedbirlerini anlatıyor. Uçak yavaştan yürümeye başladı, konuşmamız durdu. Kemal'in korktuğuna dair hiçbir belirti yoktu. Korkmuyordu da zaten. Ama birden başı omzuma düştü. Ali de oturduğu yerden kalktı. Ben “Doktor yok mu?” diye bir çığlık attım. Bayılmışım. Sonrasını hatırlamıyorum. Uyuttular beni."

"KARISINDAN DA GİZLEMİŞ"

"Sonra öğreniyoruz ki, karısından da gizlemiş. Yazları arabayla Almanya'ya giderdi. Meğer duyulmasın diye Alman bir doktora kalbini gösteriyormuş her yıl. Bir problem varmış kalbinde ama ne olduğunu bilmiyorum açıkçası."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli