YÖNETİCİ ASİSTANI İŞ İLANLARI

Yönetici asistanı iş ilanları, insan kaynakları platformu İsbul.net üzerinde 2017 yılı içerisinde yayınlanan iş ilanları içerisinde en fazla verilen ilk 3 ilandan biri olarak karşımıza çıkıyor.

YÖNETİCİ ASİSTANI İŞ İLANLARI
YÖNETİCİ ASİSTANI İŞ İLANLARI intend

Yönetici asistanı iş ilanları, insan kaynakları platformu İsbul.net üzerinde 2017 yılı içerisinde yayınlanan iş ilanları içerisinde en fazla verilen ilk 3 ilandan biri olarak karşımıza çıkıyor. Aile şirketlerinin yerini hızla kurumsal şirketlerin alması ve firmacılıktan şirketleşmeye dönük bir eğilimin gerçekleşmesi ile birlikte daha fazla oranda ihtiyaç duyulmaya başlayan yönetici asistanlığı, özellikle de üniversiteden yeni mezun olan kişiler için yeni bir iş kapısı olmaya başladı. Oldukça donanım ve beceri gerektiren yönetici asistanlığı, son yılların en gözde ve en fazla başvuru yapılan meslekleri arasında yerini aldı.

Eğitim seviyesi yüksek adaylar

İsbul.net üzerinden yayınlanan, yönetici asistanı iş ilanları incelendiğinde, özellikle de kurumsal şirket ilanlarında pozisyona yönelik aranan niteliklerde en düşük lise mezunu aranırken, pozisyon üst düzey yönetici asistanı olduğunda eğitim seviyesi ise lisans veya yüksek lisans mezununa kadar çıkmaktadır. Diğer taraftan, yönetici asistanı iş ilanları içerisinde ilan yayınlayan firmaların ağırlıklı olarak aradıkları donanımların başında yabancı dil bilgisi ve tecrübe gelmektedir.  Bilgisayar kullanımında yeterli beceri, iletişim becerisi, kişisel bakım da aranan kriterler arasında yerini almaktadır. Diğer taraftan yönetici asistanı iş ilanları içerisinde kadın eleman arayan firmaların oranı yüzde 85 oranında dikkat çekerken, en fazla yönetici adayı iş ilanı veren sektörler ise şunlar oldu: Yapı-İnşaat , Eğitim 
Sağlık-tıp , Üretim-imalat, Turizm-otelcilik. İş ilanları içerisinde en fazla aranan 5 pozisyon arasında sekreter ve yönetici asistanı 2. Sırada yer alırken ilk sırada satış temsilcisi yer aldı. Üçüncü sırada muhasebe elemanı, dördüncü sırada makine mühendisi, 5. Sırada ise çağrı merkezi müşteri temsilcisi yer aldı. 2017 yılının gözde meslekleri arasına adını yazdıran yönetici asistanı, çoğu firmalarca sekreter başlığı altında verilen ilanlarda karşımıza çıkarken, sekreterlik ilanlarında daha az donanım ve kriter aranırken, yönetici asistanlığında yabancı dil, deneyim, üniversite mezuniyeti, iletişimde başarı gibi ana kriterler rol oynuyor. Yönetici asistanı iş ilanları, aynı zamanda 2017 yılı içerisinde en fazla iş başvurusu yapılan pozisyon sıralamasında da ikinci sıraya yükseldi.

Kaynak : https://www.isbul.net

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli