Yetkin Dikinciler Çağan Irmak'la dostluğunu, şiiri ve aşkı anlattı

NTV Haber spikeri Burcu Kaya, sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Yetkin Dikinciler'le bayram için bir araya geldi. Dikinciler, çocukluk bayramlarını, üniversite yıllarını, Çağan Irmak'la dostluğunu, şiiri ve aşkı anlattı.

Yetkin Dikinciler Çağan Irmak'la dostluğunu, şiiri ve aşkı anlattı
Yetkin Dikinciler Çağan Irmak'la dostluğunu, şiiri ve aşkı anlattı admin

Hayatında birçok dönüm noktası yaşadığını söyleyen Yetkin Dikinciler Felsefe bölümünde okurken nasıl tiyatrocu olmaya karar verdiğini şu sözlerle anlattı: "Üniversitede okurken tiyatro kursuna gidiyordum. O sıralarda tanıştığım Yıldız Kenter, oyunculuğu bir meslek olarak düşünmem gerektiğini söyledi. Konservatuar sınavına girdim. Müşfik Kenter'in öğrencisi oldum."

ATTİS TİYATROSU'YLA DÜNYAYI DOLAŞTI

1999'da ünlü yönetmen Theodoros Terzopoulos'la tanıştığını söyleyen Dikinciler, yönetmenin Heraklies üçlemesinde kendisiyle çalışmak istediğini anlattı. Oyuncu, tiyatro ile birlikte Yunanistan, Kolombiya, İspanya ve Japonya gibi ülkelerde birçok kez sahne aldı.

"PEK KİMSE BİLMEZ İLK FİLMİMİ KARTAL TİBET'LE ÇEKTİM"

Sinemada gösterilmese de ilk uzun metraj filmi "Bedel"i Kartal Tibet'le çektiğini söyleyen Dikinciler, film setiyle ilgili bir anısını da paylaştı: "Senaryoda ata binmem gerekiyordu. Kartal Tibet'e ata binmeyi bilmediğimi söyledim. Sette çalıştıracaklarını belirtti. Hayatımda ilk kez kamera gördüm, hayatımda ilk kez at gördüm. Zorla da olsa başardık. Böylece sinemaya dört nala başlamış oldum.

" ÇAĞAN IRMAK'TAN FİLM TEKLİFİ "AYRILIK MÜZİĞİ" OYUNUNU İZLEDİKTEN SONRA GELDİ

Çağan Irmak'ın tiyatro ve müzikle ilgilendiğini, rol teklifinin de Dikinciler'i tiyatro oyununda izledikten sonra geldiğini söyleyen oyuncu şunları kaydetti: "Ayrılık Müziği" oyununa gelen Çağan, oyun bitiminde geldi ve bana bir senaryo uzattı. Babam ve Oğlum filminde Salim karakterine hayat vermemi istedi. Senaryoya baktım. Emin misin dedim. Bende o karakteri gördüğünü söyledi. O film birdenbire 4,5 milyonun üzerinde gişe yaptı."

"ASLI BENİM İÇİN HER GÜN YENİDEN AÇAN ÇİÇEK"

3 yıl önce oyuncu Aslı Orcan'la evlenen Dikinciler her şeyin yolunda olduğunu belirtti. Dikinciler eşine duyduğu sevgiyi şu sözlerle anlattı: "Aslı her gün açan çiçek benim için, başka kokusu var her gün. Birbirimize akıl danışırız ama oyuncu kimliğimizi genellikle kapının girişinde bırakırız. Aslı'ya evde şiirler okumuyorum. Aslı buna çok güler. Biz onunla kankiyiz, sevgiliyiz, arkadaşız."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli