Kaçırılan Öğretmenin Şehit Edildiği İddia Ediliyor

Tunceli'de 5 gün önce PKK'lı teröristlerce kaçırılan 23 yaşındaki ilk okul öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın şehit edildiği öne sürüldü. Valilik ise Yılmaz'ın şehit edildiğine ilişkin bir bulgu olmadığını açıkladı.

Kaçırılan Öğretmenin Şehit Edildiği İddia Ediliyor
Kaçırılan Öğretmenin Şehit Edildiği İddia Ediliyor admin

Tunceli'de PKK tarafından kaçırılan ilkokul öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın şehit olduğu öne sürüldü. 5 gün önce, görev yaptığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Çiftçibaşı Köyü’nden memleketi Gümüşhane'ye giden Necmettin Yılmaz'ın aracı Tunceli-Pülümür karayolu üzerinde teröristlerce durduruldu. 23 yaşındaki öğretmeni alıkoyan teröristler aracı da yaktı.

Yakılan araçta yapılan incelemede araçta çok sayıda mermi deliği tespit edildi.

PKK'ya yakın internet siteleri öğretmenin şehit olduğunu iddia etti. Necmettin Yılmaz'ın hem öğretmen hem müdür olarak görev yaptığı Çiftçibaşı Köyü'nde uzun yıllar elektrik ve su sıkıntısı yaşandığı öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Tunceli Valiliği'nden bir açıklama geldi. Açıklamada, "şu ana kadar öğretmenimizin şehit edildiğine dair herhangi bir bulguya" rastlanmadığı belirtildi. Valilik Necmettin Yılmaz'ın bulunması için bölgede çalışmaların devam ettiğini de kaydetti.

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli