Hangi Emekli Ne Zaman Maaş Alacak?

Emekli maaşlarının bayram öncesi verileceği haberi, birçok emekliyi sevindirdi. Ama buna sevinmeyenler de var.

Hangi Emekli Ne Zaman Maaş Alacak?
Hangi Emekli Ne Zaman Maaş Alacak? admin

Emekli maaşlarının bayram öncesi verileceği haberi, birçok emekliyi sevindirdi. Ama buna sevinmeyenler de var. Çünkü bayram öncesi maaşlarını alacak olan emekliler, bayramdan sonra parasız kalacak ve yine borç içinde yüzecekler.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, “bayramlar emekliler için torun ve çocukları sevindirme günüdür bu yüzden maaşları ayın 20’sinde vereceğiz dedi. Önümüzdeki Pazar günü bayram ve emekliler bu hafta içinde maaşlarını alacaklar.

Milyonlarca emeklinin kafasını kurcalayan emekli maaşları ne zaman verilecek sorusunun cevabı bu şekilde verilirken, mecliste adet haline gelen gece yasaları, milletvekillerinin maaşlarına ek olarak üniversitede çalışırlarsa ikinci maaş alabilmelerini de onayladı.

Emekliler Kızgın

Milletvekillerine verilen maaşlar ve ödenekler her geçen gün artarken, bu duruma tepki gösteren emekliler ise kızgınlar.

Sürekli iktidarı eleştiren ve verilen zamlar sadaka gibi diyen emeklilerin Temmuz zamları da tatmin etmedi. Özellikle enflasyon karşısında eriyen maaşların bir türlü tatmin edici verilmemesi ama milletvekillerine bu tür imtiyazların bol keseden verilmesi eleştirildi.

Tüm Maaşlar 20’sinden İtibaren Ödenecek

İşçi ve memur emeklilerinin maaşlarının ödemelerine ayın 20’sinde başlayacak. 20’sinden önce maaş alanlar ise maaşlarını gününde alacaklar.

Memurlar da ayın 1’i ve 5’i arasında aldıkları maaşlarını 20-24 Haziran arasında alacaklar. Bu ay alınacak maaşlar zamlı olmayacak ama Temmuz maaşları enflasyon farkıyla birlikte daha yüksek olacak.

En Düşük Emekli Aylığı Yine 1500 TL Olamayacak

Yapılan zamlara rağmen en düşük emekli maaşının 1500 TL olması da mümkün olmuyor. Kamu işçilerinin de zam konusunda benzer sıkıntılar yaşamaları Türk-İş gibi sendikaların da dikkatini çekti.

Hükümetle sıkı pazarlık yapan sendikalar yine umduğunu bulamadı ve borç batağına iyice sürüklenmeye mahkum oldu. Zamlı maaş alma hayalleri başka bahara ertelenen emekliler, yine tatmin olamayacakları bir bütçe ile geçinmek zorunda kalacak.

Ocak Zamları Enflasyonda Eridi

Ocak ayında da beklediğini elde edemeyen emeklilerin maaşları oldukça azaldı. Maaş zamlarını enflasyona kaptıran emekliler gibi çalışanlar da oldukça zararlı çıktı.

İşsizliğin de gittikçe artması nedeniyle elindekiyle yetinmeye çalışan emeklilere yeni yılda zamların ne kadar verileceği merak ediliyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli