İftardan Sonra Yaşadığınız Sindirim Bozuklukları Artık Tarihe Karıştı!

Alternatif tıp iftar sonrasında oluşan tüm sağlık sorunlarının yardımına yetişiyor. İftarda sonra oluşan şişkinlik ve ağırlık için ayrı mide yanlamaları için ayrı sancılar için ayrı ayrı bitkiler kullanılır.

İftardan Sonra Yaşadığınız Sindirim Bozuklukları Artık Tarihe Karıştı!
İftardan Sonra Yaşadığınız Sindirim Bozuklukları Artık Tarihe Karıştı! admin

Alternatif tıp iftar sonrasında oluşan tüm sağlık sorunlarının yardımına yetişiyor. İftarda sonra oluşan şişkinlik ve ağırlık için ayrı mide yanlamaları için ayrı sancılar için ayrı ayrı bitkiler kullanılır. Örneğin rezene çayı hem mide yanması için hem de midenin şişkinliği için oldukça faydalıdır. Gaz sancılarınızı da nane çayı giderir. İftar sonrası sindirim bozukluğu klasik herkesin yaşadığı bir durumdur. Ramazan ayında tüm gün aç kaldığınız için iftarda daha faydalı besinler yemememiz halinde bayılmaya kadar giden durumlar oluşabilir. Enerji düşüklüğünüz doğru besinler ile dengelenebilir. Doğru besinleri doğru zamanda yemeniz gerekir.

Sağlıklı Ramazan

Tüm diyetisyenler iftardan sonra içilecek bir bardak rezene çayının sindirimini kolaylaştırdığını ve midenin yanmasını engellediğini söylüyor. İftardan sonra oluşan baş ağrılarını rezene çayı gideriyor. Papatya çayının sakinleştirici özelliğinin olduğu biliniyor. Sahurda ve iftarda içmenizin hiçbir zararı yoktur. Gün boyu açlıktan oluşabilecek sıkıntıları giderir. Eğer sahurda tüketirseniz uyumanızı sağlar. Tüm gün boyunca boş kalan aç olan ve kasılan midenize bolca ve çok miktarda ve ağır ve yağlı yemekler verirseniz gaz midenizde oluşur. Bundan kurtulmak için iftardan sonra nane çayı içmelisiniz. Yapılan en büyük hatalardan biri de sahura uyanmamak için kalkmamaktır ya da hemen yiyip yatmaktır. Bu sizin sindirim sisteminizi alt üst eder. Orucunuzu açarken çok acele etmeyin ne kadar aç olsanız da midenizi düşünün. Bir zeytin veya hurma ile orucunuzu açın. Daha sonra hafif bir çorba ile devam edin. İftarlarda proteinli ve hafif besinler olmalıdır. Yağlı olmayan besinlerle ayran, yoğurt gibi hafif besinlerle iftarınıza devam edin. Suyu ise aralıklı olarak için birden yüklenmeyin. Mide ve bağırsaklarınıza zarar verebilir. Eğer kronik ve geçmeyen bir rahatsızlığınız varsa daha çok dikkat etmelisiniz. Oruç tutmak istiyorsanız insülininiz var ise, böbrek hastalığınız var ise veya tansiyon hastası iseniz ya da küçük bir çocuğunuz oruç tutmak istiyorsa mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Herhangi bir ek sağlık sorununa neden olmamak için bu önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli