Markafoni’nin Ardından Bukoli de Kapanıyor

İnternet alışverişi yapanların kargo beklemek yerine belirli teslimat noktalarından ürünlerini teslim alabilme şansı tanıyan yöntemi uygulayan Borusan’a ait Bukoli dönemi bitiyor.

Markafoni’nin Ardından Bukoli de Kapanıyor
Markafoni’nin Ardından Bukoli de Kapanıyor admin

İnternet alışverişi yapanların kargo beklemek yerine belirli teslimat noktalarından ürünlerini teslim alabilme şansı tanıyan yöntemi uygulayan Borusan’a ait Bukoli dönemi bitiyor. Aynı işlevi gören Markafoni de kapatma kararını internet sitesi üzerinden duyurmuş ve kapanma tarihini 30 haziran olarak belirlemişti. 30 hazirana kadar ise faaliyetler her zaman olduğu gibi devam edecek.

Nedeni Belli Değil

Bukoli’nin kapanmasına ilişkin henüz şirketten bir açıklama gelmez iken Markafoni’nin kapanmasının ardında yatan sebebin üreticiler ile yaşadığı sorunlar olarak görülmekte.

2015 yılının Nisan ayında faaliyetlerine başlayan Bukoli günümüzde oldukça geniş bir ağa sahip olmuştu. Uzun vadeli planları olan ve İstanbul haricinde İzmir, Ankara ve Antalya gibi şehirlere de açılmayı planlayan bu firmanın bir anda kapatılması herkesi şaşırttı.

Bu sistem ile kişiler kargolarını evlerinde ya da işyerlerinde beklemiyor direkt olarak önceden belirlenmiş esnafların dükkanlarından teslim alıyorlardı. Bu sistem müşterilerin de işine gelmesine rağmen erken bir kapanma kararı alındı. Bu konuya ilişkin Borusan’ın açıklama yapması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli