Yapay Zeka ile Ömür Testi

Adelaide Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar neticesinde bir yapay zeka geliştirildi. Avustralya’da bulunan bu üniversitenin çalışmalarının tıp alanında devrim oluşturması bekleniyor.

Yapay Zeka ile Ömür Testi
Yapay Zeka ile Ömür Testi admin

Adelaide Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar neticesinde bir yapay zeka geliştirildi. Avustralya’da bulunan bu üniversitenin çalışmalarının tıp alanında devrim oluşturması bekleniyor. Yapay zeka organların dış görünüşüne bakarak bu organın azami ömrünün ne kadar olacağını hesaplamaktadır. Bu sayede insanların tahmini olarak ne kadar yaşayabileceklerini tahmin edebilmek mümkün olacak.

İlk Sonuçlar

Habertürk’ün yaptığı habere göre elde edilen yapay zeka denekler üzerinde test edildi ve %69 oranında bir isabet tespit edildi. Yapılan deneylerde 48 hasta kullanılırken bu hastaların gelecek 5 yıl içerisinde organlarının çalışıp çalışmayacağı yani ölüp ölmeyecekleri yapay zeka sayesinde tahmin edilmeye çalışıldı. Bu deney neticesinde %69’luk isabet oranı elde edildi.

Dr. Oakden Rayder ise yaptıkları bu çalışmayı değerlendirerek daha da isabetli sonuçlar elde edebilmek için çabalıyoruz ifadelerinde bulundu. Bu çalışmaların hasta açısından büyük önem taşıdığını kaydeden Rayder bu sayede organlara herhangi bir müdahalede bulunmadan durum tespiti yapabileceklerini belirtti. Bu durum da elbette ki hastanın tedavisinin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli