Rize Galibiyete Rağmen Küme Düştü

Çaykur Rizespor küme düşme hattında son karşılaşmasını ligi 12.sırada bitiren Aytemiz Alanyaspor ile yaptı. Karşılaşmada Alanya önemli oyuncularından yoksun bir şekilde karşılaşmada yer alırken Rize ise güzel bir mücadele ortaya koydu.

Rize Galibiyete Rağmen Küme Düştü
Rize Galibiyete Rağmen Küme Düştü admin

Çaykur Rizespor küme düşme hattında son karşılaşmasını ligi 12.sırada bitiren Aytemiz Alanyaspor ile yaptı. Karşılaşmada Alanya önemli oyuncularından yoksun bir şekilde karşılaşmada yer alırken Rize ise güzel bir mücadele ortaya koydu. Bu güzel mücadeleyi 45.dakikada kazandıkları bir penaltıdan Süleyman ile gole çevirerek süslediler. Karşılaşmanın geri kalanında gol sesi çıkmaz iken karşılaşmanın galibi Rizespor oldu.

Trabzon Rize’yi Yaktı

Rizespor’un kümede kalabilmesi için Bursaspor ile Trabzonspor arasında oynanan karşılaşmadan Bursa’nın galip gelmemesi gerekiyordu. Ancak karşılaşma sonucu beklenildiği gibi olmadı ve Bursaspor maçı kazandı. Böylelikle Bursaspor küme düşmekten kurtulurken Rizespor küme düştü.

Alanyaspor Teknik Direktörü karşılaşmadan sonra açıklamalarda bulunurken Rizespor’un küme düşmesine ilişkin duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ayrıca seneye tekrardan Süper Lige çıkmaları yönündeki temennilerini de iletti. Dürüst bir futbol oynadıklarını da sözlerine ekleyen Saffet Susiç, 3 önemli oyuncudan yoksun bir şekilde çıkmalarının sonucu etkilediğini ileri sürdü. 3 oyuncunun varlığı durumunda ise farklı sonuçların gerçekleşebileceğini ancak olmadığını dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli