Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri

Türk Eğitim-Sen öğretmenlerin girmesi gereken asgari ders saatinin branş farkı gözetmeksizin eşitlenmesi gerektiğini dile getirdi.

Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri
Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri admin

Türk Eğitim-Sen öğretmenlerin girmesi gereken asgari ders saatinin branş farkı gözetmeksizin eşitlenmesi gerektiğini dile getirdi. 25 Nisan tarihinde Gaziantep merkezli başlatılan bu kampanyaya sendikanın tüm şubeleri de katılmakta. Bu kapsamda yazılan dilekçeler ayrı kollardan başbakanlığa gönderilmekte. Bu dilekçeler de özet alarak yer alan konu ise öğretmenlerin aynı işleri yapmasına rağmen ücretlendirmelerde farklılıkların olması ve bu sebeple hakkaniyetli bir şekilde dağılımın gerçekleşmediği savunulmaktadır.

15 Saate Eşitlensin

Sendikanın düzenlemiş olduğu dilekçelerde yazan ve adaletsizliğin temelini oluşturduğu düşünülen konu ise maaş karşılığı girilen ders saatlerinin birbirinden farklı olmasıdır. Dilekçelerde örnek olarak belirtilen ek ders saatleri arasında genel bilgi ve meslek derslerine giren öğretmenlerin daha fazla ek ders ücreti aldığı ancak okul öncesi ve sınıf öğretmenliği yapanların aynı ders saatine girmelerine rağmen daha az ek ders ücreti aldıkları ve son olarak ise atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin en az ek ders ücreti alan öğretmenler oldukları belirtilmektedir. Bu haksızlığın giderilmesi için tüm Türkiye genelinde çalışmalar yürütüldüğü vurgulanmakta. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli