Michael Rubin Hakkında Suç Duyurusu

Michael Rubin 2016 Mart ayında Türkiye’ye ilişkin darbe olabilir tahmininin gerçekleşmesi üzerine Türkiye’de tanınmaya başlamıştı.

Michael Rubin Hakkında Suç Duyurusu
Michael Rubin Hakkında Suç Duyurusu admin

Michael Rubin 2016 Mart ayında Türkiye’ye ilişkin darbe olabilir tahmininin gerçekleşmesi üzerine Türkiye’de tanınmaya başlamıştı. Ayrıca darbe sonrasında Fetullah Gülen’i savunan yazılar paylaşması ve Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve tehditler savurmasıyla gündeme gelmişti. Bunun yanı sıra darbe sonrasında Gülen’in iade edilmesine ilişkin bir yazı yazan Rubin bu yazısında Gülen’in darbeden sorumlu olmadığını dolayısıyla iade edilmemesi gerektiğini savunmuştu. Erdoğan’ın Gülen ve cemaati üzerinden güç gösterisi yaptığını da ileri süren Rubin halen Twitter üzerinden Türkiye aleyhinde paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor.

9 Sayfalık Suç Duyurusu

Cumhurbaşkanı’nın avukatlığını yapan Hüseyin Aydın tarafından Rubin hakkında 9 sayfalık dilekçe ile suç duyurusunda bulunuldu. Bu suç duyurusunda Cumhurbaşkanı’na hakaret suçunun yanı sıra örgüt adına suç işlemek suçundan da yargılama yapılması talep edildi. Rubin’in ifadelerinin ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğine de özellikle değinilen suç duyurusunda bu suç unsurlarının tamamının gerçekleştiği de ileri sürüldü. Ayrıca Rubin’in Türkiye’de yargılanmasının önünün de açık olduğu dilekçede ayrıca belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli