Doğalgaz Ağı Genişliyor

Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu’nun Resmi Gazete’de yayınlanan kurul kararı gereğince 63 ilçeye daha doğalgaz ulaşacak.

Doğalgaz Ağı Genişliyor
Doğalgaz Ağı Genişliyor admin

Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu’nun Resmi Gazete’de yayınlanan kurul kararı gereğince 63 ilçeye daha doğalgaz ulaşacak. Bu karara göre merkez nüfusu 20 bin sınırını geçen yerleşim yerlerine doğalgaz hattı ulaştırılacak. Ülkemizin birçok yerinde doğalgaz artık kullanılabiliyorken 15 yıl öncesi ile kıyaslandığında büyük bir gelişmenin yaşandığını söyleyebilmek mümkün. Zira 15 yıl öncesinde sadece 6 şehirde doğalgaz kullanılabiliyorken günümüzde bu sayı büyük bir artışla 78’e ulaşmış durumda. Son düzenlemeler ve çalışmalar ile birlikte ise bu sayının tüm illerimizi kapsaması hedeflenmekte.

Hedef 2 Yılda 5 Milyon Vatandaş

Bu yeni kurul kararı ile birlikte 2 yıl içerisinde doğalgazı ulaştırılacağı vatandaşın sayısının 5 milyona ulaşması hedeflenmekte. Bu projelerde Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu (EPDK) ile birlikte dağıtım şirketleri ve BOTAŞ beraber hareket etmekte ve hizmet vermektedirler. Mevcut durumda 350 ilçede doğalgaz hattı bulunurken bu sayının nüfus şartının oluşması ile birlikte daha da artacağı belirtilmekte. Bu sayede ülkemizde doğalgaz rahatlığı ile tanışan vatandaşlarımızın sayısının oldukça artacağı tahmin edilmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli