Öğretmenlerin Merakla Beklediği Seminer Takvimi Belli Oldu

Öğretmenlerin meslek içi eğitimleri amacıyla her sene yaz ayları içerisinde düzenlenen eğitim seminerlerinin bu seneki tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından açıklandı.

Öğretmenlerin Merakla Beklediği Seminer Takvimi Belli Oldu
Öğretmenlerin Merakla Beklediği Seminer Takvimi Belli Oldu admin

Öğretmenlerin meslek içi eğitimleri amacıyla her sene yaz ayları içerisinde düzenlenen eğitim seminerlerinin bu seneki tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından açıklandı. Ramazan ayı içerisinde olmamız ve yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla öğretmenlerin plan yapmaya başladıkları ancak eğitim seminerlerinin tarihlerinin belirsizliği nedeniyle tam olarak tatil planı yapamadıkları biliniyordu. Bu konudaki rahatsızlığı gidermek adına Yusuf Tekin tarafından açıklamalar yapıldı ve tarihler netleşti. Buna göre eğitim semineri iki kısımdan oluşacak.

İki Parçalı Seminer Dönemi

İki farklı tarihler arasında gerçekleşecek bu seminer döneminin ilk kısmı 12-16 Haziran tarihleri arasında öğretmenlerin kendi okullarında yapılacak. ikinci kısım ise bu tarihlerden sonra 30 Hazirana kadar devam edecek. Bu kısımdaki seminerler ise öğretmenlerin istediği il veya ilçede yapılabilecek. Bu sayede öğretmenlerin Ramazan Bayramını aileleri ile birlikte geçirebilmeleri sağlanabilecek.

Seminerin ana konularının dönemin değerlendirilmesi, müfredat eğitimi ve ilgili genel müdürlüklerin planlamaları olacağı Yusuf Tekin’in resmi Twitter hesabı üzerinden takipçilerine ve tüm öğretmenlere duyuruldu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli