Trakya Üniversitesi’nde Gıda Zehirlenmesi

Manisa’da askerlerin gıda zehirlenmesi yaşamalarının ardından bir gıda zehirlenmesi olayı da Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden geldi.

Trakya Üniversitesi’nde Gıda Zehirlenmesi
Trakya Üniversitesi’nde Gıda Zehirlenmesi admin

Manisa’da askerlerin gıda zehirlenmesi yaşamalarının ardından bir gıda zehirlenmesi olayı da Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden geldi. Yaklaşık olarak 100 kişinin zehirlenme belirtileri ile tedavi altına alındığı hastanede ise zehirlenmenin neyden kaynaklandığı araştırılmakta.

Öğle Yemeği Şüphesi

Hastanede öğle yemeği yiyen 100 kişinin zehirlenmesi gözleri öğle yemeğine çevirdi. Edinilen bilgilere göre öğle yemeğinde mercimek çorbası, fırında tavuk, kızartma ve dondurma olduğu bilinmekte. 100 kişinin etkilendiği bu zehirlenme vakasında doktor, akademisyen ve hemşirelerin de bulunduğu ve farklı zamanlarda gelen kişilerin acil kısmından alınarak tedavi altına alındıkları belirtildi.

Menüde tavuk yer alıyor olması akıllara bir kez daha Manisa’daki olayları getirdi. Zira henüz netlik kazanmasa da oradaki zehirlenmenin de tam olarak pişmemiş etten kaynaklandığı söylenmekte idi. Trakya Üniversitesi ile ilgili olarak henüz net bir açıklama yapılmazken hastane yönetiminin konuya ilişkin bilgilendirmelerde bulunacağı beklenmekte. Ayrıca bu süre içerisinde polis de gerekli soruşturmaları yürüterek adli bir vaka olup olmadığına kanaat getirecek ve olayı açıklığa kavuşturacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli