Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na 2 Bin 700 Personel Alınacağı Açıklandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan açıklamada “2 bini Bakanlığımız bünyesine, 500’ü Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği teşkilatına ve 200’ü de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) olmak üzere toplamda 2 bin 700 kişi istihdam edilecek” denildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na 2 Bin 700 Personel Alınacağı Açıklandı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na 2 Bin 700 Personel Alınacağı Açıklandı Tanitimweb

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, uzun süredir beklenen personel alımı ile ilgili konuda açıklama yaptı.

Alınacak personellerin 2 bininin Bakanlık içerisinde, 500 personelin Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Teşkilatına, 200 personelin de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na alınacağı belirtildi.

Toplamda 2 bin 700 kişinin alınacağını belirten Çelik “Bakanlığımız çatısı altında istihdam edeceğimiz 2 bin kişinin tamamı 657 sayılı Kanun'un 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev yapacak kimseler olacak.Ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi ve veteriner hekim gibi alanlardan istihdam edilecek 2 bin kişinin alımına ilişkin takvimi en kısa sürede açıklayacağız. Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesine alınacak 500 kişiye ilişkin olarak ise başvuru süreci devam etmektedir. Tarım Kredinin 17 bölge birliğine bağlı kooperatiflerde 286 kooperatif görevlisi, 204 ziraat mühendisi istihdam edilecek. Merkez Birliği bünyesine ise 10 müfettiş yardımcısı alınacak. Ayrıca TKDK bünyesine de 200 kişi alacağız. Alacağımız 200 kişi denetim, hukuk, yerinde kontrol, proje uzmanı ve idari konularda görev yapacak. TKDK’nın personel alımına ilişkin detaylar önümüzdeki günlerde kamuoyumuzla paylaşılacaktır” dedi.

Kaynak : https://www.habermat.com/haber/1815/gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligina-2-bin-700-personel-alinacagi-aciklandi.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli