İsrail Askerleri, Trump'ın Ziyareti Öncesi Bir Filistinliyi Öldürdü

ABD Başkanı Trump'ın bugün ziyaret edeceği Beytüllahim'de bir Filistinli, İsrail askerleri tarafından vurularak öldürüldü.

İsrail Askerleri, Trump'ın Ziyareti Öncesi Bir Filistinliyi Öldürdü
İsrail Askerleri, Trump'ın Ziyareti Öncesi Bir Filistinliyi Öldürdü admin

İsrail askerleri, Batı Şeria'da Beytüllahim bölgesindeki kontrol noktasında Filistinli bir genci vurarak öldürdü. Görgü tanıkları, İsrail güçleri tarafından vurulan Filistinli gencin Kızılay'ın yardım çağrısını reddettiğini dile getirdi. Olayın ardından İsrail güçleri, kontrol noktasını her iki yönde trafiğe kapatarak araçların geçişini engelledi.

TRUMP BUGÜN ZİYARET EDECEK

ABD Başkanı Trump'ın İsrailli yetkililerle yapacağı görüşmelerin ardından, salı günü işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytullahim kentine geçmesi ve Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşmesi bekleniyor. Fetih Hareketi, ABD Başkanı Donald Trump'ın salı günü gerçekleşmesi beklenen Beytullahim ziyaretini "tarihi ve önemli" şeklinde değerlendirdi.

"İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM HEDEFLENİYOR"

Fetih Hareketi, yayımladığı yazılı açıklamada, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile Trump arasındaki buluşmanın, iki devletli çözüm ve Arap Barış girişimine dayanan gerçek ve ciddi barışa ulaşmayı hedeflediğini belirtti. Fetih Hareketi'nin, Filistin ulusal meclisleri ile uluslararası meşru kararlarına göre, Arap Barış girişimine dayalı adil bir barışa bağlı olduğunu vurguladı.

haberler.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli