Bosna Hersek Üniversiteleri Türkiye’den Öğrencileri Bekliyor

Öğrenciler bu haber tam size göre. Sınavlarda bir türlü başarılı olamıyor ve hayal ettiğiniz bölümde eğitim alamıyorsanız endişelenmeyin. Artık tamamen sınavsız eğitim alabileceğiniz üniversiteler var. Üstelik yurtdışında.

Bosna Hersek Üniversiteleri Türkiye’den Öğrencileri Bekliyor
Bosna Hersek Üniversiteleri Türkiye’den Öğrencileri Bekliyor Seobaz

Kariyerinizin ilk adımlarını burada atacaksınız

 

Öğrenciler bu haber tam size göre. Sınavlarda bir türlü başarılı olamıyor ve hayal ettiğiniz bölümde eğitim alamıyorsanız endişelenmeyin. Artık tamamen sınavsız eğitim alabileceğiniz üniversiteler var. Üstelik yurtdışında. Pahalı mı? Elbette hayır. Her bütçeye uygun eğitim seçenekleri mevcut. Nerde mi? Dost kardeş ülkemiz Bosna Hersek’te. Türkçe destekli eğitimler ile birçok farklı bölümde eğitim alabilirsin. Lisans eğitimleri, lisans tamamlama ve yüksek lisans eğitimleri Bosna Hersek'te eğitim ücretleriile seni bekliyor.

 

YGS-LYS şartı olmadan eğitim alabilir; Bosna Hersek üniversiteleri eğitim diliöğrencileri arasına sen de katılabilirsin. Bosna Hersek üniversitesi elektrik mühendisliği  seçiminde tercihlerini dil eğitimi almak ya da almamaktan yana kullanabilirsin. Öğrenciler isterlerse Slav dilinde eğitim alabilmektedir. Boşnakça Slav ailesine ait bir dildir. Öğrenmesi çok eğlencelidir. Ancak elbette bir çaba göstermek gerekmektedir.

Özellikle sağlık alanlarında ya da devlet hastanelerinde eğitim almak isteyen öğrenciler Boşnakça öğrenmek durumda kalmaktadırlar. Sağlık alanlarında Türkçe destekli eğitimler yer almamaktadır. Bosna Hersek’te yaşayan öğrenciler rahatlıkla dili öğrenebilmektedirler. Çünkü gittikleri her yerde Boşnakça konuşulmaktadır. Bu da öğrencilerin Türkçe düşünmeden konuşabilmesinde etkili olmaktadır.

Bosna’da eğitim alacak ancak Türkçe destekli Bosna Hersek Üniversitesi tercih edecek öğrenciler Uluslararası Travnik Üniversitesini tercih etmektedirler. Uluslararası Travnik üniversitesinde birçok bölüm yer almaktadır. Hukuk, İnşaat, Bilgisayar Mühendisliği, Mimarlık, Elektrik Mühendisliği, Lojistik, İşletme Yönetimi, Telekomünikasyon, Bankacılık ve Sigortacılık, Medya ve Gazetecilik, Finans, Pazarlama ve Ticaret, Turizm ve Otelcilik gibi bölümler bulunmaktadır. Bosna Hersek Üniversiteleri yıllık harç ücretleri açısından da son derece uygun fiyatlar sunmaktadır. Ayrıca Bosna Hersek yaşam giderleri konusunda da ekonomiktir. Bir öğrenci ayda ortalama 300-350 Euro’ya rahatlıkla geçinebilmektedir.

Aileler çocuklarını burada okuturken maddi anlamda aşırı zorlanmamaktadır. Dünyada ki diğer ülkelerden çok daha uygun rakamlara eğitim alabilen öğrenciler yepyeni bir gelecek için ilk adımlarını burada atacaklardır. Bosna’da eğitim ile Eurpass diploma alabileceklerdir. Yani, öğrencilerin diplomaları uluslararası geçerliliğe sahiptir. Vezirler şehri Travnik’te yer alan üniversite öğrencilerimize oldukça misafirperver bir tutumla yaklaşmaktadır. Öğrencilerimiz burada kendilerini evlerinde gibi hissetmektedirler. Tüm Bosna Hersek Üniversiteleri için aynı durum geçerlidir. Öğrenciler Bosna Hersek’in tüm şehirlerinde güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler. Aileler bu konuda son derece rahattırlar.

Bosna Hersek turist vizesi istememektedir. Uçakla ortalama 80 dakika uçuş mesafesinde olan ülkeye veliler diledikleri zaman gidebilmekte ve öğrenci yanında yılda 90 gün kalabilmektedirler. Ülkede yeme içme konusunda da sorun yaşanmamaktadır. Bosna Hersek her konuda Osmanlı izlerini taşımaktadır. Özellikle de yeme içme hususunda fark edilir derecede birbirine paralel lezzetler yer almaktadır.

Bosna Hersek üniversitesi kaliteli eğitimleri, uygulamalı dersleri ile öğrencilerin bilgisine bilgi tecrübesine tecrübe katmaktadır. Siz de burada eğitim almak istiyorsanız Bosna Hersek üniversiteleri temsilcisi olarak Eurostar Yurtdışı eğitim ile irtibata geçmeli ve gecikmeden kayıt işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli