Diş Hekimi Saldırıya Uğradı

Kahramanmaraş'a bağlı Elbistan ilçesinde yaşanan olaylar sağlık çalışanlarına saldırı konusunu yeniden gündeme getirdi.

Diş Hekimi Saldırıya Uğradı
Diş Hekimi Saldırıya Uğradı admin

Kahramanmaraş'a bağlı Elbistan ilçesinde yaşanan olaylar sağlık çalışanlarına saldırı konusunu yeniden gündeme getirdi. Büyük tepki toplayan bu saldırı ise bu sefer Elbistan'dan geldi. Elbistan'da ağız ve diş sağlığı merkezi bünyesinde görev yapan kadın bir hekim hastasının yumruklu saldırısına uğradı.

Gerekçe Diş Ağrısı

Saldırgan tedavi esnasında dişinin ağrıması üzerine sinirlenerek kadın diş hekiminin yüzüne ve kafasına yumruk darbeleri indirdi. Yumruk darbeleri ile bayılan diş hekimine ilk müdahale ağız ve diş sağlığı merkezinde çalışan hemşirelerden geldi. Ardından güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile yakalanıp gözaltına alınan 24 yaşındaki zanlı ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Bu olayın ardından açıklamalarda bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Tahsin Öztunç yaşanan olayı kınarken amacı vatandaşa hizmet sunmak olan bir kamu görevlisinin saldırıya maruz kalmasını da tasvip etmediklerini açıkladı.

Sağlık çalışanlarına karşı yapılan bu saldırıların son bulması için vatandaş olarak daha bilinçli davranmamız gerekirken bu olay özelinden farklı olarak doktorların da vatandaşa yaptıkları işin zorluğuna rağmen ılımlı yaklaşmaları gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli