İngiltere Premier Ligi şampiyonu bitime 2 hafta kala belli oldu

İngiltere Premier Ligi şampiyonu bitime 2 hafta kala belli oldu. 36.hafta karşılaşmasında karşı karşıya gelen West Bromwich ile Chelsea arasındaki karşılaşma 1-0 Chelsea’nin üstünlüğüyle sona erdi.

İngiltere Premier Ligi şampiyonu bitime 2 hafta kala belli oldu
İngiltere Premier Ligi şampiyonu bitime 2 hafta kala belli oldu admin

İngiltere Premier Ligi şampiyonu bitime 2 hafta kala belli oldu. 36.hafta karşılaşmasında karşı karşıya gelen West Bromwich ile Chelsea arasındaki karşılaşma 1-0 Chelsea’nin üstünlüğüyle sona erdi. Chelsea bu zorlu karşılaşmada galibiyet alması halinde şampiyonluğu 2 hafta kala garantileyecekti. Bu motivasyon ile sahaya çıkan Chelsea aradığı golü bulmakta zorlandı.

İlk Yarı Golsüz Bitti

İlk yarıda istenilen gol bir türlü bulunamadı ve devre arasına eşitlik ile girildi. İkinci yarıda da golsüz eşitlik uzun bir süre devam etti. 82.dakikaya gelindiğinde ise Batshuayi’nin attığı gol ile şampiyonluk sevinci ile gol sevinci birbirine karıştı. 76.dakikada yapılan oyuncu değişikliği ile birlikte oyuna dahil olan Batshuayi’nin attığı gol sayesinde ikinci sırada yer alan Tottenham ile Chelsea arasındaki puan farkı 10 puana çıkmış oldu. Kalan iki hafta içerisinde de bu puan farı kapatılamayacağı için Chelsea şampiyonluğa erken kavuşmuş oldu. Chelsea şuan 87 puan ile zirvede yer alırken Tottenham da 77 puan ile ikinci sırada yer almakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli