Soma’da Üçüncü Sene

Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. elinde olan maden ocağında, 13 Mayıs 2014 yılında yangın çıkmış, Soma’daki yangın nedeniyle 420 metre derinliğinde, 3,5 kilometre uzunluğundaki galeriler dumanla dolmuş ve işçiler mahsur kalmıştı.

Soma’da Üçüncü Sene
Soma’da Üçüncü Sene admin

Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. elinde olan maden ocağında, 13 Mayıs 2014 yılında yangın çıkmış, Soma’daki yangın nedeniyle 420 metre derinliğinde, 3,5 kilometre uzunluğundaki galeriler dumanla dolmuş ve işçiler mahsur kalmıştı. AFAD koordinasyonunda başlatılan arama kurtarma çalışmaları 96 saat sürmüştü. Çalışmalarda; 162 işçi kurtulmuş, 486 işçi ise yaralı olarak madenden dışarıya çıkartılmıştı. Türkiye tarihinin en büyük maden faciasında 301 işçi hayatını kaybetmiş, 432 çocuk öksüz kalmıştı.

Manisa Soma’da yaşanan ve 301 işçinin ölümüyle sonuçlanan Soma’daki maden faciası, bu sene 3. yılına girdi. Soma Maden Şehitliği’nde şehit yakınları ve ziyaretçiler düzenlenen resmi anma programı öncesinde, şehitler için dualar etti.

13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen Türkiye tarihinin en büyük maden faciasında 301 işçi yaşamını yitirdi. Soma faciasının 3. yılında; Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma Kaymakamlığı ve Soma Belediyesi tarafından 43 maden şehidinin bulunduğu Soma Maden Şehitliği’nde anma programı düzenledi. Resmi anma programı öncesi ziyaretçiler ve şehit yakınları dua etti.

13 Nisan 2015’te başlayan dava halen sürmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli