Malezya 3 FETÖ Üyesini Sınır Dışı Etti

Malezya 3 Türk vatandaşını 15 temmuz darbe girişimi ile alakadar oldukları gerekçesiyle sınır dışı ederek Türkiye’ye iade etti.

Malezya 3 FETÖ Üyesini Sınır Dışı Etti
Malezya 3 FETÖ Üyesini Sınır Dışı Etti admin

Malezya 3 Türk vatandaşını 15 temmuz darbe girişimi ile alakadar oldukları gerekçesiyle sınır dışı ederek Türkiye’ye iade etti. Bu üç kişi hakkında daha önce çeşitli iddialar ortaya atılmış ve kaçırıldıkları söylenmişti. Bu üç kişinin isimleri ise Türkiye’de arananlar listesinde yer almakta. Bu 3 kişiden birisi okul müdürlüğü görevi yapan Turgay Karaman diğeri akademisyen İsmet Özçelik ve 3.sü de iş adamı İhsan Aslan idi. Bu kişiler hakkında FETÖ üyesi olduklarının ispatlandığı iddia edilerek Ankara’ya gönderildikleri yetkili makamlarca açıklandı.

İtirazlar

Bu sınır dışı işlemine karşı dünya genelinden birtakım itirazlar da yükselmeye başladı. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz: Uluslararası Af Örgütü, BM ve İnsan Hakları İzleme Örgütü. Bu itirazların temelinde bu kişilerin Türkiye’de işkence ya da adil yargılanmama durumlarıyla yüzleşebilecekleri yatmakta iken İsmet Özçelik’in sığınmacı statüsünün bulunması da itiraz edilen başka bir nokta olmaktadır. Buna göre iade işleminin uluslararası hukuka uygun olmadığı dile getirilmektedir. Sınır dışı edilen fetocular ülkemizde yargılanmaya devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli