Antalya’daki Yanartaş’ın Sırrı

Antalya Kemer’de yüzyıllardır yandığı söylenen ve hatta mitolojik öğeler ile de süslenen bu Yanartaş’ın sırrı Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim üyesi tarafından ortaya kondu.

Antalya’daki Yanartaş’ın Sırrı
Antalya’daki Yanartaş’ın Sırrı admin

Antalya Kemer’de yüzyıllardır yandığı söylenen ve hatta mitolojik öğeler ile de süslenen bu Yanartaş’ın sırrı Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim üyesi tarafından ortaya kondu. Mühendislik fakültesinde görev yapan Prof. Dr. Fuzuli Yağmurlu yaptıkları araştırmalar neticesinde burada var olan bir doğalgaz yatağının var olması hasebiyle ateşin sürekli olarak yandığını bulduklarını dile getirdi. Aynı zamanda ateşin ilk olarak nasıl yandığı konusuna da açıklık getiren Yağmurlu ilk olarak bir yıldırım neticesinde bu ateşin yanmaya başladığını iddia etmektedir.

Doğalgaz Yatakları

Yağmurlu’ya göre böyle bir ateşin çıkıyor olması doğalgaz yatağına işaret etmektedir. Ayrıca Akdeniz Bölgesi’nin bu konuda oldukça zengin olduğunu dile getiren Yağmurlu Yanartaş gibi 15-20 adet daha doğalgaz çıkan bölgenin bulunduğunu da sözlerine ekledi. Bu doğalgaz yataklarının sadece karada değil deniz altında da bulunduğu ileri sürülmekte. Ancak bu doğalgaz kaynakları için yabancılar çok ilgi gösterirken bizler bu kadar ilgi göstermiyoruz. Ülkemizde bulunan hazinelerimize sahip çıkmamız ve bunları en iyi şekilde değerlendirmemiz ülkemiz için hayırlı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli