Esad Suriye'de kırmızı çizgisini açıkladı

Kırmızı çizgilerini açıklayan Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad bağımsızlık ve egemenlik konusunda geri adım atmayacağını söyledi. Esad çatışmasızlık bölgelerinde silah bırakan muhaliflerinse affedileceğini söyledi.

Esad Suriye'de kırmızı çizgisini açıkladı
Esad Suriye'de kırmızı çizgisini açıkladı admin

Belarus devlet televizyonu ONT'ye konuşan Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, "Egemenlik, ulusal çıkarlar, anayasa, bağımsızlık, devlet başkanının tek başına yetkili olmadığı konular. Bunlarla ilgili taviz verilemez" dedi.

Çatışmasızlık bölgelerinde silah bırakıp devletle uzlaşan muhaliflerin affedileceğini savunan Esad, çeşitli ülkelere yerleşen sığınmacılara da Suriye'ye geri dönme çağrısında bulundu.

DAEŞ ve El Nusra gibi terör örgütlerinin aynı ideolojiye hizmet ettiğini kaydeden Esad, ayrılıçılıkta birleşen bu ideolojilerin ABD tarafından kullanıldığını belirtti.

Cenevre'de gerçekleşen Suriye müzakerelerinin basın için düzenlenen bir buluşma olduğunu dile getiren Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Astana'daki müzakerelerde ise durumun farklı olduğunu ifade etti.

Esad Astana'da Türkiye, Rusya ve İran'ın garantörlüğünde silahlı terörist gruplarla görüşme imkanı bulduklarını kaydetti.

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli