Eurovision yerine Kırım'a gitti

Rusya'nın Ukrayna'ya girişi yasaklanan Eurovision temsilcisi Yulya Samoylova, Eurovision yarışmasının yarı finalinin yapıldığı gün Kırım'a gitti. Yarışmada söyleyeceği şarkıyı, Rusya'nın üç yıl önce ilhak ettiği Kırım'daki zafer günü kutlamalarında söyledi.

Eurovision yerine Kırım'a gitti
Eurovision yerine Kırım'a gitti admin

Rusya'nın Ukrayna'ya girişi yasaklanan Eurovision temsilcisi Yulya Samoylova, Eurovision yarışmasının yarı finalinin yapıldığı gün Kırım'a gitti. Yarışmada söyleyeceği şarkıyı, Rusya'nın üç yıl önce ilhak ettiği Kırım'daki zafer günü kutlamalarında söyledi. Bedensel engelli Yulya Samoylova, Rusya'nın Eurovision temsilcisiydi. Bu yılki Eurovision şarkı yarışmasının ev sahibi Ukrayna, 2015'te Kırım'ı ziyaret ettiği için Samoylova'nın ülkeye girişini yasakladı.

Bunun üzerine Rusya bu yılki yarışmadan çekildi. Ukrayna'nın başkenti Kiev, Eurovision şarkı yarışmasının ilk yarı finaline ev sahipliği yaptığı gece Samoylova bir kez daha Kırım'a gitti. Rusya'nın Kırım'da düzenlediği "Zafer Günü" kutlamasına katıldı. Eurovision şarkısı "Flame is Burning"i, yarışma yerine burada seslendirdi. Samoylova, gecede Eurovision'a atıfta bulunmadı. Rus şarkıcı sahnede bir de Sovyet şarkısı söyledi.

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli