Yurt Dışına Akın Var

Türk yatırımcılarının ve elit tabakanın son yıllarda ülke dışına yaptıkları satın almalar doruk yaptı. Yapılan bir araştırmada 2017 yılının ilk üç ayında İspanya’nın Barcelona kentinde en fazla konut satışı İngiliz ve Türk alıcılara yapıldı.

Yurt Dışına Akın Var
Yurt Dışına Akın Var admin

Türk yatırımcılarının ve elit tabakanın son yıllarda ülke dışına yaptıkları satın almalar doruk yaptı. Yapılan bir araştırmada 2017 yılının ilk üç ayında İspanya’nın Barcelona kentinde en fazla konut satışı İngiliz ve Türk alıcılara yapıldı. Yapılan tercihin kolay finansman ve siyasi sebeplerden kaynaklandığı belirtiliyor. 

Dünya gazetesinden Kerim Ülker konuyla ilgili haberinde şunları söylüyor. “ daha önce bilgileri vermiştim. 6 bin Türk milyoner göç etti demiştim. Bu göç eden milyonerlerin çocuklarının daha iyi bir eğitim almaları  ve kişisel güvenlik arayışları için ülkeyi terk ediyor demiştik. Çoğu milyoner Türklerin göçü sadece yatırım ya da şirket alımıyla olmuyor. Konut almak bu yolda en fazla dikkat çeken yöntem. Bu konuda sunduğu fırsatlarla en dikkat çeken ülke Yunanistan. Öte yandan  yayınlanan bir raporda 2017 yılının ilk çeyreğinde Barcelona’da 8 bin 800 konut satıldığı, satılan bu evlerin yüzde 29’u İspanya  vatandaşı olurken Türk vatandaşları yüzde 12 oranında  alımla üçüncü sırada yer alıyor.

Bu duruma göre sadece Barcelona kentinde Türk vatandaşlarının binin üzerinde konutu var” dedi. Şimdi benim aklıma şu soru geliyor, Arda Turan bu evlerin kaçının sahibi?

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli