Ahmet Hakan’dan Çok Sert Yanıt

TV Net kanalında Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan için “Çankaya’nın nikahsız first lady’si” ifadesini kullanan Süleyman Yeşilyurt’a en sert tepkiyi Hürriyet gazetesi yazarı ve CNN yorumcusu Ahmet Hakan gösterdi.

Ahmet Hakan’dan Çok Sert Yanıt
Ahmet Hakan’dan Çok Sert Yanıt admin

TV Net kanalında Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan içinÇankaya’nın nikahsız first lady’si” ifadesini kullanan Süleyman Yeşilyurt’a en sert tepkiyi Hürriyet gazetesi yazarı ve CNN yorumcusu Ahmet Hakan gösterdi.

TV Net’te yayınlanan ‘derin tarih’ isimli programda çok tartışılacak anlara imza atıldı. Programda Atatürk'ün manevi kızı Afet İnan Ata’nın sevgilisi olarak tanıtıldı. Konuşmasında Afet İnan’ın Atatürk’ün “manevi evladı olamayacağı” iddia eden Süleyman Yeşilyurt’a tepkiler yağarken bu tepkilerin belki de en sert olanı ise Ahmet Hakan’dan geldi. Ahmet Hakan ‘müptezel’ dediği sözde tarihçiyi ağır sözlerle eleştirdi. Ahmet Hakan’ın köşesinde yazdığı yazının bir bölümü şöyle: “Güya tarihçi ama ekrana çıkmış müptezel bir dedikoducu gibi, “Atatürk’ün şunla ilişkisi vardı, bununla ilişkisi vardı” diye ağızını eğe eğe konuşuyor. Tarihçiliği geçtim efendiliğe, efendiliği geçtim delikanlılığa, delikanlılığı geçtim insanlığa sığmayacak bir yavşaklık. Bu müptezelin tıynetini anlatacak en iyi husus şudur: Atatürk’e dil uzatmanın bir bedeli olduğu dönemde susmuş, Atatürk’e dil uzatmanın hiçbir bedeli olmadığı bir dönemde bik bik ötmeye başlamıştır.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli