Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli

17-25 Aralık olayları ve 15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü’nün kirli emellerini birer birer ortaya çıkartan AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın Youtube video sitesi üzerindeki değişik kanal ve programlarda yer alan görüntüleri FETÖ’nün şirketi olan ve 1 Eylül’de ki KHK ile kapatılan Küre Yayıncılık’ın başvurusu üzerine yayından kaldırıldı.

Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli

Yaklaşık 1500 civarındaki açıklamalarının yer aldığı videolara erişimin engellendiğini kaydeden Özdağ, “Hain terör örgütü FETÖ’ye rahatsızlık vermeye devam ediyoruz. Konuk olduğum tv programlarının paylaştığım görüntüleri FETÖ’nün şirketinin başvurusu sonucu telif hakkı bahanesiyle kapatılmış olmakla beraber bu videolara erişim engeli koyan youtube FETÖ’nün tezgahına gelmiş ve bu kirli oyuna alet olmuştur” diye konuştu.

FETÖ’nün gerçek yüzünü deşifre eden videolara karşı internette başlatılan sansür furyasının altından skandal bir hukuksuzluk vakası çıktığını belirten AK Parti Manisa Milletvekili ve FETÖ Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “15 Temmuz darbe girişiminden sonra 1 Eylül’de çıkan KHK neticesinde FETÖ’nün şirketi olduğu saptanan ve kapatılan Küre Yayıncılık’ın tüm hakları ise kapatıldığından dolayı feshedilmiştir. Buna rağmen telif hakkı bahanesiyle Fethullah Gülen ve örgütüne yönelik yaptığımız açıklamaların yer aldığı tüm videolarının erişiminin engellendiğini gördük. Bu bir hukuksuzluktur, Kanunsuz bir şekilde Youtube-FETÖ işbirliğini gözler önüne sermektedir” diye konuştu.

İŞBİRLİĞİ SKANDALDA SINIR TANIMIYOR
Özellikle 17-25 Aralık darbe sürecinde gerçek yüzü ortaya çıkan, 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla tamamen deşifre olan ve algı operasyonlarıyla Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen Fetullahçı ihanet şebekesine karşı birçok vatandaş ve kurum-kuruluş, hain örgüt ile elebaşı Fetullah Gülen’le ilgili videolar hazırlayarak Youtube’a yüklüyor. Kısa sürede binlerce, hatta milyonlarca izleyiciye ulaşan videoların birçoğu zaman içerisinde kaldırılıyor. Sosyal medyada da paylaşım rekorları kıran videoların linklerine izlenilmek için tıklanıldığında görüntülerin yer aldığı kısmın karartıldığı görülüyor. FETÖ tarafından sansürletilen linkteki ekranda ayrıca, “Bu video, Küre Yayıncılık tarafından bulunan bir telif hakkı talebi nedeniyle artık kullanılamıyor.” ifadesi yer alıyor. Telife gerekçe olarak ise örgüt elebaşı Gülen’e ait görüntülerin kullanılması gösteriliyor. FETÖ’cü Küre Yayıncılık’ın hiçbir hukuki dayanağı bulunmamasına rağmen ‘telif hakkı’ gerekçesiyle yüzlerce videoyu kaldırma başvurusunu Kaliforniya merkezli ABD şirketi olan Youtube’un olumlu bularak görüntülere sansür uygulaması büyük bir skandal olarak kayıtlara geçmiş durumda. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli