Fırat Kalkanı Harekatında El Bab açıklaması

TSK'dan son dakika El Bab açıklaması geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatının 126'ncı gününde, 2 muhalifin şehit olduğunu, 1 muhalifin yaralandığını bildirerek 13 DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği açıkladı.

Fırat Kalkanı Harekatında El Bab açıklaması
Fırat Kalkanı Harekatında El Bab açıklaması

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab'da terör örgütü  DEAŞ'a ait 158 hedef imha edildi, 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ  başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek, hudut  güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin  kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan harekat sürüyor.

Harekatın 126. gününde, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet  gruplarınca, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle El Bab'ın ele  geçirilmesine yönelik çalışmalar sürdürüldü.

Çatışmalarda 2 muhalif şehit oldu, bir muhalif yaralandı, 13 DEAŞ'lı  terörist ise etkisiz hale getirildi.

Harekatta, hedef tespit vasıtalarıyla tespit edilen terör örgütü  DEAŞ'a ait 158 hedef, ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alındı. Teröristlerce  kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve  araçların bir bölümü imha edildi, bir kısmı ise kullanılamaz hale getirildi.

Ayrıca yapılan atışlarla TSK unsurlarının ilerleyişine engel olan  terör örgütü DEAŞ'a ait silah mevzileri baskı altında tutuldu.

Terör örgütü DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde muhaliflere destek  sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerince, harekatın başından bugüne,  çoğu tuzaklanmış 2 bin 387 el yapımı patlayıcı ile 42 mayın etkisiz hale  getirildi.Kaynak:milliyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli