Vatanım Sensin dizisinde Halide Edip Adıvar’a Selma Ergeç hayat verecek !

Kanal D’nin sevilen dizisi Vatanım Sensin’e ünlü oyuncu Selma Ergeç’in de dahil olacağı açıklandı. Bir süredir televizyon ekranlarından uzak kalan Selma Ergeç 2011-2013 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl’da Sultan Süleyman’ın kardeşi Hatice Sultan’ı canlandırmıştı. Vatanım Sensin’in yeni bölümlerinde Kanal D ekranlarında olacak güzel oyuncu Halit Ergenç ile ikinci kez aynı dizide olacak.

Vatanım Sensin dizisinde Halide Edip Adıvar’a  Selma Ergeç hayat verecek !
Vatanım Sensin dizisinde Halide Edip Adıvar’a  Selma Ergeç hayat verecek !

Başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel gibi isimlerin yer aldığı Vatanım Sensin’e katılacak yeni oyuncu belli oldu. Geçtiğimiz aylarda anne olan başarılı oyuncu bebeğinin büyümesinin ardından setlere dönme kararı aldı.

2011-2013 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Sultan Süleyman’ın kardeşi rolünü canlandıran Selma Ergeç, Halit Ergenç ile yeniden aynı dizide rol alacak. Son olarak 2015 yılında yayınlanan Gönül İşleri adlı dizide Saadet karakterini canlandıran Ergeç 16. Sadri Alışık Ödülleri’nde “Yılın en iyi kadın oyucusu” seçilmişti.

YARIM ELMA İLE TANINMIŞTI

2000’li yılların başlarında yayınlanan Yarım Elma adlı dizide canlandırdığı Ayça karakteriyle tanınırlığını arttıran Ergeç, ardından başarılı projelerde yer almıştı. Bu süreç içerisinde 6 farklı sinema filminde rol alan Ergeç, son olarak 2 yıl önce Kırımlı adlı sinema filmi ile beyaz perdede olmuştu.

 

SELMA ERGEÇ VATANIM SENSİN’DE HANGİ KARARKTERİ CANLANDIRACAK?

Güzel oyuncu milli mücadele döneminde İstanbul halkını ülkenin işgaline karşı direnişe geçirmek için konuşmalar yapan Adıvar’ı canlandıracak. Türk edebiyatının usta kalemleri arasında yer alan Halide Edip Adıvar’a Vatanım Sensin’de hayat verecek Ergeç, dizinin dışındaki zamanlarda Yasmin adlı bebeği ile zaman geçirecek.

Kaynak:cnntürk

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli