‘Hakan Fidan’ın ses kaydı’ iddiası yargıya taşındı

Diriliş Başkanları Derneği Genel Başkanı Hasan Türksel, whatsapp üzerinden yayınladığı ve vatandaşlara sağduyu çağrısında bulunduğu ses kaydının, ‘MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ses kaydı’ diye yayınlanarak kamuoyuna sunulması sonrasında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

‘Hakan Fidan’ın ses kaydı’ iddiası yargıya taşındı
‘Hakan Fidan’ın ses kaydı’ iddiası yargıya taşındı

Konuyla ilgili olarak açıklamaya yapan Diriliş Başkanları Antalya İl Başkanı Faruk Yalçın, “Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik suikastın ardından Genel Başkanımız Hasan Türksel, tüm teşkilatlarımıza WhatsApp grubu üzerinden bir ses kaydı ile ‘ABD'nin Türkiye'de bir iç savaş çıkartmayı planladığını, bu nedenle de tüm vatandaşların sağduyulu davranması’ yönünde mesaj gönderdi. Diriliş Başkanları Genel Başkanı Hasan Türksel’in bu mesajı Türkiye genelinde büyük yankı uyandırdı. Mesajın art niyetli kişiler tarafından MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ses kaydı olarak kamuoyuna lanse edilmesi üzerine Türksel konuyu yargıya taşıdı” diye konuştu.

Diriliş Başkanları Antalya İl Başkanı Faruk Yalçın kamuoyuna yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Son günlerde gerek sosyal medyadan gerekse de telefonlar üzerinden yayılan ses kaydı, amacı ve maksadını aşan kişi veya kişilerce MİT Müsteşarımız Sn Hakan Fidan’ın ses kaydı diye ek isimle yayılmış bulunmaktadır.

Anlaşılmalı ki bu ses kaydı, Diriliş Başkanları Genel Başkanı Uluslararası Tahkim Hakimi Sn Hasan Türksel Beyefendi’nin kendi teşkilatı için hazırlanmış ve yapılmış konuşmasıdır. Sizlerin de dinlediği üzere bu ses kaydı yapıcı, birleştirici, tahriklere kapılmamız gereken ‘Vatan-Millet-Bayrak’ üzerine birlik olmanın manasını taşıyan bir ses kaydıdır.

Bazı odaklar bu ses kaydını başka amaçlar için kullanmak üzere, MİT Müsteşarımız Hakan Fidan’a ek isimle yayınlamıştır:

İşte bu yüzdendir Diriliş Başkanları Genel Başkanı Uluslararası Tahkim Hakimi Sn. Hasan Türksel Beyefendi, yüce Türk adaletinin bilinci ile ekte bulunan savcılık suç duyurusu ile bu kişi ve kişiler için soruşturma başlatılması için başvuruda bulunmuştur.

Diriliş Başkanları Dernek olarak İçişleri Bakanlığı’nın yönetmeliklerine uygun olarak kendi tüzük ve kuralları çerçevesinde “Vatanına-Milletine-Bayrağına” hiçbir siyasi görüşün gölgesinde ve himayesinde kalmayarak birlik beraberlik hareketi ile hizmet vermekte olan Sivil Toplum Kuruluşudur”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli