Sağlıklı daha genç daha güzel olmak için göz sağlığına dikkat !

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Şeyda Atabay, yeni yılda göz sağlığına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Şeyda Atabay, "Yeni yıl demek yepyeni umutlarla başladığımız yepyeni bir sayfa demek. Her şeyin başı sağlık derken sağlıklı gençleşmek son dönemlerde en önemli konulardan birisi olmaya başlamıştır. İnsan ömrünün uzaması, refahın artması, gelişen teknoloji ile birlikte sosyalleşmenin artışı sebebiyle her geçen yıl daha sağlıklı daha genç daha güzel olmak için uğraşıyoruz" dedi.

Sağlıklı daha genç daha güzel olmak için göz sağlığına dikkat !
Sağlıklı daha genç daha güzel olmak için göz sağlığına dikkat !

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Şeyda Atabay, yeni yılda göz sağlığına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Şeyda Atabay, "Yeni yıl demek yepyeni umutlarla başladığımız yepyeni bir sayfa demek. Her şeyin başı sağlık derken sağlıklı gençleşmek son dönemlerde en önemli konulardan birisi olmaya başlamıştır. İnsan ömrünün uzaması, refahın artması, gelişen teknoloji ile birlikte sosyalleşmenin artışı sebebiyle her geçen yıl daha sağlıklı daha genç daha güzel olmak için uğraşıyoruz" dedi.


Gençliğin, sağlığın, dinlenmişliğin en belirgin olarak dışa vurulduğu yerlerin gözler olduğunu kaydeden Atabay, "Göz çevremiz olunca bu alanda daha fazla çalışma zorunluluğumuz olmaktadır. Yeni yıla girerken geçmiş yılların deneyimlerini alarak, yılların eskitmişliğini geride bırakmak için ve yeni yıla yepyeni bir ben olarak girmek için neler yapılabilir? Gözlerimiz ve göz çevremiz sosyal ilişkilerde en çok dikkat çeken alan olması sebebi ile bu alanda yapılan müdahaleler ile çok fazla etki oluşturabilmekteyiz" diye konuştu.


Yaşın ve yer çekiminin etkisi ile göz çevresinde pek çok değişimin olduğunu belirten Op.Dr. Atabay ,"Bazen bu olaya genetik etkiler de eklenmektedir , bu durumda çok daha erken yaşlarda sorunlar ile karşılaşılmaktadır. Her zaman ilk seçeneğimiz ameliyatsız yöntemler olsa da kalıcı sonuçlar isteyen hastalarımız için kalıcı çözümlerin başında ameliyatlar gelmektedir. Göz çevresinde oluşan üst göz kapağı düşmesi ve kaş düşmesi problemlerini tek bir kerede düzeltebilmekteyiz, sonuç kalıcı olmakta ve hastamızın iyileşmek için sadece 1 haftaya ihtiyacı olmaktadır. Alt kapak torbaları, cilt kırışıklıkları, göz kapağı gevşekliği için alt kapaktan yapılan ameliyatlar ile tüm sorunlar düzeltilebilirken ek olarak aynı bölgeden orta yüz gençleştirme, orta yüz germe müdehaleleri yapılabilmektedir. Ayrıca bu bölgeden yapılan diğer bir müdehale de bademgöz estetiği işlemi de aynı seansta olabilmektedir. Sonuçlar kalıcıdır. Ve ileriki yaşlarda göz kapak gevşekliğinden sorun yaşamamızı engelleyen müdehale sayesinde ileriye yönelik yapılan bir yatırımdır" ifadelerini kullandı.


Op.Dr. Atabay, "Ameliyat istemeyen veya ameliyat ile birlikte ek medikal tedavi planlanan hastalarımızda yapılan müdehaleler içinde botoks tedavileri ilk sırada olmaktadır. İlk yapıldığı dönemlerde yoğun uygulamalar sebebiyle maske yüzler, mimiksiz ifadeler oluşturmuş olsa da artık günümüzde en doğal olan uygulamalar ile gayet başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Diğer ameliyatsız gençleştirme seçeneklerimizden birisi de dolgu uygulamalarıdır. Burada önemli olan doğru ürünü doğru teknikle uygulamaktır. Göz çevresi uygulamalar için kesinlikle kanül ile uygulama yapılması gerektiğini savunmaktayım. Göz altı morluğu rahatsızlık yapan durumların başında gelmektedir. Burada her hasta özeldir mantığıyla kişiye özel tedaviler yapabilmekteyiz. 
Mezoterapi uygulamaları, PRP, CGF uygulamaları, Dermapen, Dermaroller uygulamaları, Peeling tedavileri, protein aşı-serum tedavileri ve pek çok lazer tedavileri diğer seçenekler arasındadır. Tüm tedaviler farklı kombinasyonlar ile sunulabilir. Amacımız sizden başka bir insan yaratmak değil, sizin kendinizi daha sağlıklı ve daha enerjik hissetmenizi sağlamaktır. Her insan özeldir. Özellikleriniz ve tüm enerjinizle yepyeni sayfalar dolu sağlıklı bir yıl dilerim" şeklinde konuştu.

kaynak:habertürk

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli