Bakan Çelik'ten Hanuka Bayramı mesajı

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Musevi dünyasının Hanuka Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, karşılıklı sevgi, saygı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en somut haliyle yaşandığı bayramların en önemli zenginliklerden olduğunu vurguladı.

Bakan Çelik'ten Hanuka Bayramı mesajı
Bakan Çelik'ten Hanuka Bayramı mesajı

Çelik, "Etnik kökeni, inancı, dili ve siyasi görüşü fark etmeksizin her bir vatandaşımız  ülkemizin asli unsurudur, Türkiye Cumhuriyeti'nin birinci sınıf vatandaşıdır.  Kültürler ve medeniyetler beşiği Anadolu'nun birleştirici ruhundan beslenen  anlayışımız, herkesin kendi din ve geleneğini özgürce yaşayabilmesine hassasiyet  gösterilmesi ve bunun için gereken koşulların sağlanmasıdır." ifadelerini  kullandı. 


Çelik, Musevi dünyasının Hanuka Bayramı dolayısıyla yayımladığı  mesajda, karşılıklı sevgi, saygı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en  somut haliyle yaşandığı bayramların en önemli zenginliklerden olduğunu vurguladı.

Musevi vatandaşların ve tüm Musevilerin Hanuka Bayramı'nı tebrik edip  esenlikler dileyen Çelik, bayramın başta Ortadoğu ile dünyanın her yerinde barış  ve huzura ihtiyaç duyulan bu zamanda insanlık için daha güzel günlere vesile  olması temennisinde bulundu.

Çelik, şunları kaydetti:

"Etnik kökeni, inancı, dili ve siyasi görüşü fark etmeksizin her bir  vatandaşımız ülkemizin asli unsurudur, Türkiye Cumhuriyeti’nin birinci sınıf  vatandaşıdır. Kültürler ve medeniyetler beşiği Anadolu'nun birleştirici ruhundan  beslenen anlayışımız, herkesin kendi din ve geleneğini özgürce yaşayabilmesine  hassasiyet gösterilmesi ve bunun için gereken koşulların sağlanmasıdır. Bu hususa  her zaman olduğu gibi özen göstermeye devam edeceğiz.

kaynak:milliyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli