İngiliz şarkıcı müzisyen George Michael hayatını kaybetti !

İngiliz şarkıcı, söz yazarı, müzisyen George Michael, Oxfordshire’ın Goring kasabasındaki evinde hayatını kaybetti. Thames Valley bölgesindeki İngiliz polisince, sanatçının ölüm sebebine ilişkin açıklama yapılmazken, sadece “şüpheli bir duruma rastlanmadığı” bilgisine yer verildi.

İngiliz şarkıcı müzisyen George Michael hayatını kaybetti !
İngiliz şarkıcı müzisyen George Michael hayatını kaybetti !

1 / 14    George Michael hayatını kaybetti George Michael 1980'lerde pop ikilisi Wham'de şöhret kazandı! Ve döneminin en başarılı ve en sevilen pop yıldızlarından biri oldu.
2 / 14    George Michael hayatını kaybetti Michael ve Andrew Ridgeley okuldan mezun olduktan sonra Wham'ı kurdular. İki numaralı albümleri vardı ve hit şarkıları arasında Last Christmas, Club Tropicana ve Before You Go Go'u da vardı.
3 / 14    George Michael hayatını kaybetti George Michael tek başına kariyerini 1984'te, imza melodilerinden biri haline gelen "Careless Whisper" şarkısıyla başlattı. O ve Ridgeley 1985'te Live Aid'deki sanatçılar arasındaydı.

4 / 14    George Michael hayatını kaybetti George Michael (en solda), Wembley Stadyumu'nda (sağdan-sola) organizatör Harvey Goldsmith, Bono, Paul McCartney, Bob Geldof ve Freddie Mercury'de Live Aid finaline katıldı.
5 / 14    George Michael hayatını kaybetti Kariyeri boyunca, George Michael, Aretha Franklin (resimde), Elton John, Queen ve Mary J Blige gibi yıldızlarla işbirliği yapan büyük başarılara imza attı. Franklin'le yaptığı duet, Atlantik'in iki yakasında bir numaraya çıktı.


6 / 14    George Michael hayatını kaybetti Wham!'den sonra, George Michael'ın solo kariyeri birçok ödül getirirken Faith, Jesus To A Child ve Fastlove dahil olmak üzere birçok hitiyle de listelerde 1 numara oldu.

7 / 14    George Michael hayatını kaybetti Ünlü hayranları arasında Galler Prensesi Diana vardı ve iyi arkadaşlardı. 1997'de prenses Diana öldükten sonra, George Michael cenazesine katıldı.
8 / 14    George Michael hayatını kaybetti 1980'lerin ve 1990'ların başındaki başarının ardından, George Michael'ın hayatı, kariyeri tartışmalara ve düşüşe geçti. 1997'de Los Angeles kamu tuvaletinde uygunsuz bir şekilde yakalanınca tutuklandı. Sonrasında ise bu olay eşcinsel olduğunu itiraf etmesine neden oldu.
9 / 14    George Michael hayatını kaybetti Uzun süre ortaklık yürüttüğü Anselmo Feleppa 1993 yılında beyin kanamasından öldüğünde harap oldu. Üç yıl sonra Kenny Goss'la (resimde) bir araya geldi ve 2009 yılına kadar bir arada kaldılar.

10 / 14    George Michael hayatını kaybetti 2007'de Ricky Gervais'in dizi Ekstralarında görünerek kendine hayran kattı. 
11 / 14    George Michael hayatını kaybetti Son yıllarda tıbbi sorunlar yaşayan George Michael, 2011'de bir Viyana hastanesinde bir ay süreyle kaldı.
12 / 14    George Michael hayatını kaybetti George Michael'ın son turu, 2012 Londra Olimpiyatları kapanış töreninde (resimde) bir izlenimi takiben 2012'de gerçekleşti. Ölümünden önce yıldızın son stüdyo albümünden 12 yıl sonra yeni bir albüm üzerinde çalıştığı bildirildi.

Kaynak:cnntürk

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli