Dönerse Senindir filminin oyuncularından çarpıcı açıklamalar !

“Dönerse Senindir” filminde başrolü Yasemin Allen ve İrem Sak’la paylaşan Murat Boz, “Hikaye çok bizden. Sadece isimler, görüntüler ve meslekler farklı. Bu filmde insanlara umut vâdediyoruz” diyor

Dönerse Senindir filminin oyuncularından çarpıcı açıklamalar !
Dönerse Senindir filminin oyuncularından çarpıcı açıklamalar !

 

Murat Boz, Yasemin Allen ve irem sak’la başrolünü paylaştıkları, cuma günü gösterime giren “Dönerse Senindir” filmi vesilesiyle buluştuk. Enerjilerinin tuttuğunu söyleyen üçlü, “Güzel bir proje yaptığımızı düşünüyoruz, filmin kefiliyiz” diyor. Sohbete filmle başladık, aşk hayatlarından kariyerlerine her şeyi konuştuk. 

İlk bir araya geldiğinizde ne hissettiniz? Enerjiniz tuttu mu?

Murat Boz: Tutmasa yapamazdık zaten. Arkadaşlarımla aynı filmde olmaktan dolayı çok mutlu oldum. Çekimlerde de o enerji tuttu.

Yasemin Allen: Bir proje üzerine çalıştığımda, inşallah anlaşırız da nasıl idare ederim demem diye içimden geçiririm. Bu sete aksine koşa koşa gittim.

İrem Sak: İnsan sevmediği ve enerjisinin tutmadığı insanlarla yapamaz. Seve seve yer aldık.

Senaryoda sizi çeken ne oldu?

Murat B.: Hikaye çok bizden. Hepimizin yaşadığı şeylerden bahsediyoruz. Sadece isimler, görüntüler ve meslekler farklı. Bu filmde insanlara umut vâdediyoruz, ben de bunu gördüm. Canlandırdığım Mehmet, her şeye rağmen bir şekilde çabalıyor. Bu kadar aşık ve çaresiz gibi görünen bir adamın yolunu bulma çabası insanı motive ediyor.

Yasemin A.: Klişe olmaması hoşuma gitti. Karakterlerin birbiriyle iletişimi açısından samimi geldi. Güzel bir proje yaptığımızı düşünüyoruz, filmin kefiliyiz.

İrem S.: Üzerine çok düşünülmüş bir senaryo. İsimleri de duyunca öyle bir şekillendi ki yer almamak kaçınılmazdı.

 

“Karakterden çıkamadım”

Yasemin, ilk kez şarkıcıyı oynuyorsun...

Yasemin A.: Annem şarkı söylüyor, müzisyen. Evde şarkı söylerek büyüdüm ama insanların önünde söyleme konusunda tecrübem yoktu. Selin gibi bir karakterle müziğe girmiş olmak büyük fırsat. Böyle bir rol istediğim bir şeydi.

Murat B.: Yasemin, yakışıyor sahneye. Güzel şarkı söyledi. Onun için fırsat oldu.

Siz Murat Boz’un oyunculuğunu beğeniyor musunuz?

İrem S.: “Hadi İnşallah”ın galasına gitmiştim, “Kardeşim Benim”i de annemle izledim. Hayranım kendisine.

Murat B.: Yaptığım her işten mümkün mertebe keyif almaya çalışıyorum. Karakteri de yaşamak istiyorum. Filmde başka insan olabiliyorsun ve bu oyuncu için güzel bir özgürlük alanı. Bir o kadar da zor... İşin içine psikoloji, başka şeyler giriyor. Yasemin ve İrem’i feryat figan ağlarken görüyorum, sonra hiçbir şey olmamış gibi muhabbet ediyorlar. Ben “Kardeşim Benim”de şöyle bir şey yaşadım. Karakterin duyguya girmesi diye bir şey var ama çıkabilmek var mı bilmiyordum. Duyguya girdim bir sahnede, öyle kaldım.

Oyunculuk zorluyor mu sizi?

Murat B.: “Kardeşim Benim”de ağır bir dram sahnemiz vardı, orada gerçekten zorlandım çünkü o güne kadar hiç dram oynamamıştım. Komedi zor ya da kolay demek istemiyorum ama dramda o kadar rahat edemedim. Bu filmde Yasemin’le bir kavga sahnemiz var. “Kardeşim Benim”den “Dönerse Senindir”e yadigar kalan şey, duyguyu alma işi oldu. Ben de aldığımı geri yansıtıyorum sadece.

Dizi oyunculuğu düşünüyor musunuz?

Murat B.: Şu aşamada sinema benim için yeterli. Aslı’dan (Enver) dolayı biliyorum, gerçekten dizi çekmiyorlar, çile çekiyorlar gibi bir durum var.

İrem, canlandırdığın Defne, Mehmet ve Selin’i barıştırmak için uğraşıyor. Arabuluculuk yaptın mı hiç?

İrem S.: Ortaokul ve lise, arkadaşlara “Böyle böyle yapıyorsun” diyerek geçti. Şu an sadece dinlerim ama “Şunu yap, bunu yap” diyerek etkilemek istemem.

Filmde sevgiliyi geri döndürme çabalarını izliyoruz. Sizce aşkta taktik işler mi? Siz yaptınız mı?

Yasemin A.: Bence aşk oyundan, taktikten ziyade dürüstlük ve güvenle beslenen bir şey. Ben çok cool’u oynamaya çalışırım.

Murat B.: Olduğun gibi kalabildiğin sürece bu senin kişisel özgürlüğünü de sağlar. Taktikler falan değil, içinden ne geliyorsa öyle yaşamalısın yoksa ilişki bitmeye mahkumdur. Kendi karakterinden ve özbenliğinden ödün vermemen lazım.

İrem S.: Ben takımımı değiştirmiştim hoşlandığım çocuk için mesela, rezalet.

Ayrılık sonrasını atlatma süreci sizde uzun sürer mi?

Yasemin A.: Bir senemi almışlığı var.

Murat B.: İlişki süresiyle bir şeyleri çarpıyorlar... Olması gereken duygun neyse onu ertelemeden yaşaman lazım.

Yasemin A.: İki sezon dizi, üç paket çikolata, arkadaşlarla görüşmek, içkili bir gece olabilir, sonra güzel bir tatil, bitti...

İrem S.: Kendimi iyi hissettiğim filmler var. “Beter Böcek”i izlerim, net ona tutunurum.

Aşk sizin için ne ifade ediyor?

Yasemin A.: Aşk, benim için kendinden bir şey bulmak demek... Murat özgürlük dedi az önce. Aşk özgürleşmektir.

Murat B.: Katılıyorum ben de.

İrem S.: Mutlu olduğum ve heyecanlandığım sürece tabii ki hayatımda olmasını istediğim bir öğedir. 

“Hesap yapmadan yaşıyorum”

Artık çoğu film Yeşilçam’ın modern hali gibi. Hikayelerde geriye dönüş mü var?

İrem S.: Yeşilçam’da işlenmeyen konu büyük ihtimalle kalmamıştır. Orada da kesin çete kurup kızı tekrar kazanmaya çalışan iki kafadar vardır. Seviyorum nostaljiyi, Yeşilçam’dan çıkmamak lazım.

Gündeminizde başka neler var?

Murat B.: “O Ses Türkiye” devam ediyor. Konser turnesi yeni bitti. Galadan sonra sakin bir döneme gireceğim, zaten ihtiyacım var. Yılbaşına konser almadım.

Yasemin A.: Hayatımda verdiğim kararlarda seçici olmaya çalışıyorum. Dizi konusunda da böyle... Belki yurt dışına giderim eğitim için.

İrem S.: “Güldür Güldür Show” ve Craft Tiyatro’daki oyunumuz var.

 En son bir markanın yüzü olduğunuzda bir araya gelmiştik. Yıllar içinde ilginin bu kadar artacağını bekliyor muydunuz?

Murat B.: Hiç öyle bir beklentiyle yaşamadım. Bu işi seviyorum ve iyi bir şekilde yapmaya çalışıyorum. “Şöyle olacağım, böyle olacak” gibi hayaller hiçbir zaman kurmadım. Hep mesleğimde bir basamak üste, bir merdiven daha yukarı çıkmaya çalıştım. Sonucunda, bugün buradayım. “Bundan sonra ne olur?” gibi hesaplar yapmıyorum. Sevdiğim şeyleri yapmaya çalışıyorum. Bu film de öyle bir işti.  

Kaynak:milliyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli