Gece Plağı Makinesi Kullanımı ve Fiyatı

Halk arasında diş gıcırdatma olarak aklılarda kalan geceleri uyku esnasında dişlerin sürtünmesi olayına literatürde “ bruksizm ” adı veriliyor.

Gece Plağı Makinesi Kullanımı ve Fiyatı
Gece Plağı Makinesi Kullanımı ve Fiyatı

Uyku esnasında gerçekleşen bu olay bilinçsiz olarak yapılır. Diş eklemlerinde ağrı ve dişlerde çeşitli aşınmalara sebep olan bruksizm genel olarak stres kaynaklı olarak ortaya çıkıyor. Stresin sebep olabileceği gibi aynı zamanda dişlerde olan anatomik bozukluklarda diş gıcırdatmaya sebep oluyor.


Geceleri istemsiz olarak gerçekleşen bu gıcırdatmaların şiddeti farklı olabiliyor. Fakat gıcırdatma esnasında gerçekleşen aşınmalar dişlerde hassasiyet ve kırılmalara sebep olabilir. Bu gibi durumlarda bruksizm rahatsızlığı bulunan kişilerde ilaç tedavisi ve çene egzersizleri önerilirken aynı zamanda gece plağı adı verilen protez kullanımı da öneriliyor.
Gece plağı makinesi diş hekimlerinin kullanımına uygun olan bir cihaz olup, diş gıcırdatma tedavisinde hastaların diş ve ağız dokularına zarar vermelerini önlem amacı ile yapılan protez bir uygulamadır.


Gece plağı cihazı sayesinde gece plağı protezi hazırlanıyor. Her kişiye özel olarak hazırlanan gece plağı, başkalarının kullanımına açık ve uygun değildir. Gece plağı kişilerin diş ve çene yapılarına göre özel olarak gece plağı makinesi ile silikon bir madde olarak üretilir. Diş hekimlerinin kullanımına uygun olan bu cihazlar sayesinde üretim sağlanır.
Gece Plağı Makinesi Kullanımı ve Fiyatı


Diş hekimlerinin diş gıcırdatma diğer adı ile bruksizm hastalığında tedavi amacı ile kullandıkları gece plağı makinesi Dental Adres sitesinde farklı modelleri ile yer alıyor. Diş hekiminin isteğine göre farklı model seçenekleri ile sunulan bu cihazın yanı sıra diş hekimlerinin ihtiyaç duyabileceği birçok malzemeye ulaşabilecekleri bir sitedir. alan cihazların kullanımı, fiyatı ve ödeme seçenekleri ile ilgili olarak hekimlere özel olarak bilgi verilebiliyor.
 
 

Kaynak:bakbumoda.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli