Benzine ne zaman yapılacak ?

Araç sahiplerine yılın son günlerinde bir kötü haber daha geldi. Yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından sonra benzine zam gelebilir. Beklenen benzin zammı ise 10 kuruş olarak açıklandı.

Benzine ne zaman yapılacak ?
Benzine ne zaman yapılacak ?

Yılın son günlerinde araç sahipleri yine üzülecek. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası zammın kapıda olduğunu açıkladı. Sendikanın yaptığı açıklamaya göre bu gece yarısından sonra pompalarda litre başına 10 kuruşluk zam bekleniyor.

22 Aralığın sona erdiği bu gece yarısından itibaren uygulanması beklenen benzinin litre fiyatına 10 kuruşluk zamdan, motorinin etkilenmeyeceği de açıklamada yer aldı.

Yapılması öngörülen 10 kuruşluk benzin zammı uygulanırsa, benzinin litre fiyatı 5,10 seviyesinin üzerine çıkacak.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. 23 Aralık 2016’dan itibaren geçerli olacak benzin zammı 10 kuruş olarak bekleniyor. Benzin zammının motorin fiyatlarında bir değişikliğe ise sebep olmaması bekleniyor.

Bu ayın başlarında benzine yapılan zam 15 kuruş olarak gerçekleşmiş ve 2 buçuk yıl ardından benzin ilk defa beş TL’nin üzerinde satışa sunulmuştu. Aralığın ilk haftasında sadece benzin değil motorinde 16 kuruşluk zammı görmüştü.

23 Aralık 2016 tarihinden itibaren uygulanması beklenen benzin zammı ardından İstanbul’da litre fiyatının 5,17 ile 5,20 TL arasında satışta çıkması tahmin edilirken, Ankara’da beklenen fiyatlar ise 5,22 ile 5,24 TL arasında seyrediyor.

Deponuzu doldurmayı planlıyorsanız bu gece saat 23.59’a kadar geçerli olan fiyatlardan deponuzu doldurabilirsiniz. 

Kaynak:ekonomi7.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli