Yabancı CEO’lar :Türkiye’nin zor dönemleri atlatma gücüne inanıyorum

Yabancı CEO’ların Türkiye’yi anlattığı ‘Türkiye Hikayeni Keşfet’ kampanyasına katılan PhilSA’nın İspanyol Genel Müdürü Jimenez “Böyle dönemlerde bizim gibi şirketlerin daha pozitif olması şart. Türkiye’nin zor dönemleri atlatma gücüne ve ekonomik geleceğine inanıyorum” dedi.

Yabancı CEO’lar :Türkiye’nin zor dönemleri atlatma gücüne inanıyorum
Yabancı CEO’lar :Türkiye’nin zor dönemleri atlatma gücüne inanıyorum

Türkiye’nin zor bir yıl geçirdiğini belirten Philip Morris-Sabancı’nın (PhilSA) İspanyol Genel Müdürü Enrique Jimenez, Türkiye’nin zor dönemleri atlatma gücüne ve ekonomik geleceğine inandığını söyledi. Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a yapılan saldırının olduğu saatlerde gazetecilerle bir araya gelen Jimenez’le sohbetin konusu da içinden geçtiğimiz zor günlerdi. “Son olarak Beşiktaş ve Kayseri’de yaşananlar düşünüldüğünde kelimeler yetersiz kalıyor” diyen Jimenez “Philis Morris’in çok uzun zamandır Türkiye’de yatırımı var. Daha önce de zor günler yaşandı, geliyor, geçiyor. Zor zamanlarda uluslararası şirketlere daha büyük sorumluluklar düştüğüne inanıyorum. Bizim gibi şirketlerin daha pozitif olması şart. Algı ve beklentileri iyi yönetmemiz lazım” diye konuştu.

İYİ ANLATMAMIZ GEREKİYOR

“Türkiye’deki yabancı sermayeli bir şirketin İspanyol kökenli Genel Müdürü olarak Türkiye’ye inandığımızı iyi anlatmamız gerekiyor” diyen Jimenez, Ekonomi Bakanlığı’nın başlattığı ve TİM’in koordinasyonunda yürütülen, ‘Türkiye Hikayeni Keşfet’ kampanyasının önemine vurgu yaptı. 17 ülkeden ülke başkanları, CEO’lar ve genel müdürlerin yer aldığı kampanyada, Vodafone, Unilever, Ford Global, BNP Paribas, Sberbank, GE Global, Toyota, Hyundai ve Novartis gibi dünya devleri ‘Türkiye algısı’na omuz veriyorlar. Tanıtım filmleri, yeni yılla birlikte İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde gösterilmeye başlanacak. ‘Türkiye Hikayeni Keşfet’ kampanyasına katılan ilk şirketlerden biri olduklarını belirten Enrique Jimenez “Türkiye’de yatırımı bulunan uluslararası grupların CEO’larının başarı öykülerini anlattığı bir program hazırlandı. Ben de o programda Türkiye’deki başarı öykümüzü anlattım. Önümüzdeki günlerde Avrupa’nın çeşitli merkezlerinde bu görüntüler yayınlanacak” dedi.

İÇİMDEN GELDİĞİ GİBİ KONUŞTUM

Kendisinin mesajlarının yer aldığı çekimi izleten Jimenez “Çekim öncesi Türkiye’deki işlerimizi anlatmak için özel bir hazırlık yapmadım. İçimden geldiği gibi konuştum” dedi. 

3 yılda 300 milyon $ yatırım

“Yavaşlama olsa da Türkiye’de büyüme söz konusu, bu potansiyel var” diyen Jimenez, PhilSA’nın son 3 yıldaki yatırım toplamının 300 milyon doları aştığını belirtti. Jimenez, şunları söyledi: “Yatırıma devam. Çünkü Türkiye’ye inanıyoruz. Torbalı’daki fabrikamızın Philip Morris dünyasının en büyüğü kalması için yatırımları sürdürmek istiyoruz” dedi. 

Kayank:star.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli