ABD ile Rusya'nın arasındaki iletişim dondu

Kremlin Sözcüsü, ABD ile Rusya'nın arasındaki neredeyse tüm iletişim kanallarının donduğunu açıkladı. Rusya'dan gelen bu açıklamayı ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby yalanladı.

ABD ile Rusya'nın arasındaki iletişim dondu
ABD ile Rusya'nın arasındaki iletişim dondu

Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2018 yılında yapılacak seçimlerde aday olup olmayacağına dair Kremlin'den yeni bir açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü, Putin'in 2018 seçimlerinde aday olup olmayacağını bilmediğini belirtti.


İLİŞKİLER DONDURULDU!

ABD Rusya ilişkilerine dair açıklamalarda da bulunan sözcü, ABD ile Rusya'nın arasındaki neredeyse tüm iletişim kanallarının donduğunu belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda Rusya'nın Çelyabinsk kentindeki Etero fabrikasını ziyaret eden ve buradaki metal işçileri ile görüşen Vladimir Putin, burada yaptığı açıklamada emeklilik sinyali vermişti.

Rusya Devlet Başkanı Putin, hayalinin ne olduğuna dair bir soruya, "Kariyerimi başarıyla tamamlamak istiyorum" cevabını vermişti.

ABD'den Rusya'ya yalanlama

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby,   "Rusya'yla çeşitli konularda aynı düşünmediğimiz çok net bir şekilde ortada,  fakat aramızdaki diyalog kopmadı."  dedi. 

 

Kirby, günlük basın toplantısında Kremlin sözcüsü Peskov'un "ABD'yle  hemen hemen her düzeyde diyalog dondurulmuş durumda." yönündeki açıklamasını  değerlendirdi.
 
Kirby, Rus sözcünün açıklamasıyla tam olarak neyi kastettiğini  anlamadığını belirterek, "Rusya'yla çeşitli konularda aynı düşünmediğimiz çok net  bir şekilde ortada, fakat aramızdaki diyalog kopmadı." ifadesini kullandı.
 
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey  Lavrov'un  salı günü telefonla görüştülerini aktaran Kirby, bugün de ABD Savunma  Bakanlığının Rus muhattaplarıyla telekonferansta Suriye konusunu ele aldığını  bildirdi.
 
Kirby, "Önemli konularda diyalog devam etmektedir. Açıklamaların tam  olarak neyi işaret ettiğini bilmiyorum. Fakat bu açıklamaların Washington ve  Moskova arasındaki iletişimi yansıtmadığı bir gerçek. Bizim orada  büyükelçiliğimiz var ve günlük olarak birçok konuda ilişki içerisindeyiz." dedi.

Kaynak:milliyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli