Bakan Yüreğir'e 18. taziye evinin açılışını yaptı !

- Başkan Çelikcan, Karaahmetli mahallesinde yapımı tamamlanan taziye evinin açılışını yaptı

Bakan Yüreğir'e 18. taziye evinin açılışını yaptı !
Bakan Yüreğir'e 18. taziye evinin açılışını yaptı !

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 18'inci Taziye Evi'ni Karaahmetli Mahallesi'nde törenle hizmete açtı. Başkan Çelikcan "Kadim kültürümüzde taziye önemli bir gelenek. Acılar paylaştıkça azalır. Taziye Evlerimiz acılarımızı paylaştığımız buluşma noktalarımız" dedi. 


7 yılda Yüreğir'e 18 taziye evi kazandıran Başkan Çelikcan Taziye Evleri sayını artıracaklarının müjdesini verdi. AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, Yüreğir Belediyesi Meclis Üyeleri ve mahalle sakinleri ile birlikte 18'nci Taziye Evi'ni Karaahmetli Mahallesi'nde törenle hizmete açan Başkan Çelikcan "Millet olarak acılarımızı paylaşıp cenazesi olanın en zor gününde acılı aileleri yalnız bırakmayız. Günümüzde komşuların dahi birbirlerini tanımadığı çoklu apartman yaşantılarında bazı değerlerimizin gerilediği yadsınamaz bir gerçektir. Yüreğir Belediyesi olarak bu ritüellerin kent yaşamına uygun olarak gerçekleştirilmesi için 7 yılda 18 Taziye Evi'ni ilçe sakinlerinin kullanımına sunduk. Karaahmetli Mahallemizde Muhtarlık binamız, Kuran Kursu ve Taziye Evimizin bir nokta da buluşmuş olması vatandaşlarımız açısından büyük bir kolaylık oldu." şeklinde konuştu.

"Biz yaptık siz koruyacaksınız"


Sosyal belediyeciliğin ve belediye hizmetlerinin doğumdan ölüme kadar kapsayan bir süreç olduğunu belirten Başkan Çelikcan Yüreğir'de Taziye Evi sayısını artıracaklarının müjdesini de verdi. Taziye ve başsağlığının hem dinimizde hem de geleneğimizde önemli bir yeri olduğunu dile getiren Başkan Çelikcan, "Takdir edersiniz ki vatandaşlarımız kışın soğukta, yağmurda çamurda; yazın ise daha başka sorunlarla taziyelerde sıkıntılar yaşanıyordu. Vatandaşlarımızın kullanımına sunduğumuz bu mekanlar, bu sıkıntıları giderdi. Kadim kültürümüzde taziye önemli bir gelenek. Acılar paylaştıkça azalır. Taziye evlerimiz acılarımızı paylaştığımız buluşma noktalarımız. Bugün 18'nci taziye evimizi açmanın sevincini yaşıyoruz. Bu sayıyı artıracağız." şeklinde konuştu. Bu tür hizmet binalarının vatandaşların paralarıyla yapıldığını hatırlatan Başkan Çelikcan "Buralar sizin paralarınızla yapıldı. Sizler sahip çıkacak, sizler koruyacaksınız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Karaahmetli Mahallemize hayırlı uğurlu olsun."dedi.


Taziye Evi'nin önemli bir eksikliği giderdiğini belirten Mahalle Sakinleri ise Başkan Çelikcan'a teşekkür ettiler.

Kaynak:habertürk

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli