Kontakt lensleri reçetesiz alabilir miyiz?

Kontakt lens nasıl ve nereden alınır? Görme bozukluklarını giderirken yaşam tarzınıza ve görme ihtiyaçlarınıza en uygun olan kontakt lensleri seçebilmek için ihtiyacınız olan sadece birkaç şey var.

Kontakt lensleri reçetesiz alabilir miyiz?
Kontakt lensleri reçetesiz alabilir miyiz?

Görme bozukluklarını giderirken yaşam tarzınıza ve görme ihtiyaçlarınıza en uygun olan kontakt lensleri seçebilmek için ihtiyacınız olan sadece birkaç şey var. Kontakt lensler birer medikal ürün oldukları için sizin tercihlerinize de uygun olarak göz doktorunuzun belirleyeceği şekilde seçiminizi yapmalısınız.  

Kontakt lensleri kullanabilmek için reçeteye ihtiyacınız var ve gözlük reçetenizi kullanarak kontakt lensleri alamazsınız. Ancak sadece birkaç kolay adımla göz doktorunuzdan kontakt lens reçetenizi alabilirsiniz. İşte kontakt lensler nasıl ve nereden alınır merak edenler için 3 soru-cevap: Kontakt lensleri reçetesiz alabilir miyiz?

Kontakt lensler medikal cihazlardır, bu nedenle de takılacak en uygun kontakt lensin hangisi olduğuna bir göz doktoru karar verebilir. Sadece göz doktorunun muayenesi sonrasında görme bozukluğunuzun tam derecesini tespit edebilir ve hangi lensin size en uygun olacağına karar verebilir.   Kanunen kontakt lenslerin göz doktorunuzun son 6 ay içerisinde verdiği kontakt lens reçetesi ile optiklerden alınması gereklidir. Gözlük reçetemle kontakt lens alabilir miyim? Hayır. Kontakt lens reçetesinde, gözlük reçetesine göre daha farklı bilgiler yer almaktadır.

Numaraları birbirinden (kırma gücü) farklı olabilir, ayrıca kontakt lens reçetesinde göz kürenizin eğimi ile kontakt lensin eğriliğini tam olarak uydurabilmek için gerekli olan temel eğrilik (BC) ve kontakt lensin genişliğinin gözünüzün çapına tam olarak uyabilmesi için gerekli olan çap (DIA) gibi ek bazı bilgiler de yer alır. Ücretsiz deneme kontakt lenslerini nasıl deneyebilirim? Kontakt lens kullanımının sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek, muayene sırasında göz doktorunuz tarafından deneme lensinin uygulaması ve kontakt lens reçetenizi almak için göz doktorunuza danışınız.   Yakını ve uzağı görememe ile astigmatizm gibi görme bozukluklarını düzeltebilen kontakt lens markası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli