Şehitlerimiz Vatan'da Son Yolculuklarına Uğurlanıyor!

İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen hain terör saldırısında şehit olan 5 polis memuru için Vatan'da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Şehitlerimiz Vatan'da Son Yolculuklarına Uğurlanıyor!
Şehitlerimiz Vatan'da Son Yolculuklarına Uğurlanıyor!

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, şehitlerin aileleri ve yüzlerce polis katıldı.

ŞEHİT AİLELERİNE TAZİYEDE BULUNDU

Dualar edilmesiyle başlayan törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit ailelerinin yanına giderek taziye dileklerinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre şehit polis memurlarının aileleriyle sohbet etti.

BAKAN SOYLU: TÜRK MİLLETİ BU KANI YERDE BIRAKMAYACAKTIR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu törende yaptığı konuşmasında şehitlere rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi. "İçimiz yanıyor" diyen Bakan Soylu "Bu insanlıktan çıkmış alçaklara şunu söylüyoruz. Yarından tezi yok. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenlik güçlerinin birinci önelikli işi bunu yapanlardan intikam almaktır. Karada, havada, denizde yerin neresinde olursa olsun hangi güce sığınmışlarsa sığınsınlar Türk milleti bu kanı yerde bırakmayacaktır. Maliyeti ne olursa olsun bu hesap görülecektir. Bizim bu mücadelede gideceğimiz üst nokta bellidir. Şehitlerimizin arasına katılmak bizim için bir onur vesilesidir" dedi.

"EŞKİYALARDAN TEK TEK HESAP SORACAĞIZ"

Artık safların belli olduğunu söyleyen Bakan Soylu, "Vatan yolunda millet uğrunda çarpışanlar ve onun karşısında olanlar.Devletin kılıcı uzundur. Buradan açıkça ifade etmek isterim; Bugün burada gözyaşı döken, içi sızlayan herkesin yüreğine su serpecek bir şekilde bu eşkiyalardan tek tek hesap soracağız. Bulundukları bütün delikleri başlarına yıkacağız" diye konuştu.

Törenin ardından cenazeler emniyet müdürlüğünden araçlarla çıkarıldı.

Hürriyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli