Emniyet’te 15 Temmuz ikramiyesi huzursuzluğu

Emniyet’te 15 Temmuz ikramiyesi huzursuzluğu Darbe girişiminin ardından, ağustos ayında Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif Komisyonu tüm teşkilat mensuplarına ödül verilmesini gündeme getirdi.

Emniyet’te 15 Temmuz ikramiyesi huzursuzluğu
Emniyet’te 15 Temmuz ikramiyesi huzursuzluğu

 Emniyet’te 15 Temmuz ikramiyesi huzursuzluğu Darbe girişiminin ardından, ağustos ayında Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif Komisyonu tüm teşkilat mensuplarına ödül verilmesini gündeme getirdi. ‘Sadece darbe girişiminin yaşandığı İstanbul ve Ankara’da görevli polislere ikramiye verilmesi gerektiği’ tartışması da yaşanmıştı. Komisyon üyesi Emniyet Müdürleri, “Bu kalkışmada önlemede Türkiye genelinde görev yapan her rütbedeki personelimiz görev aldı. Taltifi Ankara ve İstanbul’da görevli polislerle sınırlamamız, teşkilatta ayrımcılığa yol açar. Tüm polislerimizi ödüllendirelim” dedi. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı da Komisyon üyesi Emniyet Müdürlerinin açıklamasını değerlendirerek, sadece İstanbul ve Ankara’daki değil, tüm polislerinin ödüllendirilmesini kabul etti.

2 Aralık günü öğleden sonra, darbe taltifleri, polislerin hesabına yatırılmaya başlandı. Ancak edindiğimiz bilgiye göre birçok polisin beklediği ikramiye hesabına yatmadı. Bu durum polisler arasında hem tartışma ve huzursuzluk yarattı. Ardından bekledikleri ikramiyeleri alamayan polisler Emniyet Müdürlüklerine bir dilekçe yazdı. Örneğin darbe girişimi gecesi görev yapan bir polisin beklediği ikramiyeyi alamayınca, Emniyet Müdürlüğü’ne yazdığı dilekçe şöyle: “…Darbe girişiminin bertaraf edilmesinde canımı siper ederek görev yaptım. Ödüllendirilen meslektaşlarımla birlikte mesai mefhumu gözetmeden, aynı biçim ve nitelikte görev yaptığım ve aramızda yürüttüğümüz göreve özgü

hiçbir fark bulunmadığı halde, para ödülü verilerek ödüllendirilen personeller arasında sayılmamış, bu durum açıkça eşitlik ilkesine ve kamu yararı amacına aykırı düşmüştür. Bu nedenle şahsımında aynı şekilde ödüllendirilmesini, bu tabimin neticesi itibariyle tarafıma Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde bilgi verilmesini arz ve talep ederim.”

BİRGÜN:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli