Erdoğan'ın haberi var mı?

Cumhurbaşkanlığı'na ait araçlarla ilgili haberinde darbe girişiminin planlayıcısı olmakla suçlanan Fethullah Gülen'in isminin baş harflerini taşıyan plakaların 15 Temmuz soruşturmalarında delil olduğunu belirterek "'FG' plakaları için Türkiye genelinde başlatılan 'temizlik' operasyonunun kamu araçlarına işlemediği ortaya çıktı.

Erdoğan'ın haberi var mı?
Erdoğan'ın haberi var mı?

Erdoğan'ın bu araçlardan haberi var mı?" ifadesini kullandı. Elektronik Kamu Alımları Platformu'nda (EKAP) Cumhurbaşkanlığı'na ait araçların kasko ve zorunlu trafik sigortası yaptırılmasına ilişkin çıkılan ihalede, araçların plakaları paylaşıldı. Listede “FG” kodlu saraya ait farklı marka ve modellerde 11 taşıt bulunduğu ortaya çıktı. Sözcü gazetesinden Bora Erdin'in haberi şöyle: Darbe girişiminin ardından FG harfleri taşıyan çok sayıda plaka sökülüp yenisiyle değiştirildi araç sahipleri soruşturuldu.

Cumhurbaşkanlığı'na ait araçlara ise dokunulmadığı belirlendi. 15 Temmuz 'FETÖ'nün darbe girişiminin ardından terör örgütünün elebaşı Fetullah Gülen'in isminin baş harflerinden oluşan ‘FG' plakaları için Türkiye genelinde başlatılan ‘temizlik' operasyonunun kamu araçlarına işlemediği ortaya çıktı. Ağustos ayında, ‘FG' plakaların toplatılacağı duyuruldu. Türkiye genelinde kullanılan tüm sivil ve kamu araçlarındaki FG plakalar incelenerek, sahiplerinin terör örgütüyle bağlantılı olup olmadığı araştırıldı. O kanlı gecenin üzerinden neredeyse 5 ay geçmesine rağmen Cumhurbaşkanlığı'na ait 11 taşıtın plakasında “FG” harfleri bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Elektronik Kamu Alımları Platformu'nda (EKAP) Cumhurbaşkanlığı'na ait araçların kasko ve zorunlu trafik sigortası yaptırılmasına ilişkin çıkılan ihalede, araçların plakaları paylaşıldı. Listede “FG” kodlu saraya ait farklı marka ve modellerde 11 taşıt bulunduğu anlaşıldı.

Sözcü gazetesi, 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli